in

Erişim denetimlerini kullanarak fidye yazılımı saldırılarını önleme

Erişim denetimlerini kullanarak fidye yazılımı saldırılarını önleme

Erişim denetimlerini kullanarak fidye yazılımı saldırılarını önleme

Yerel yönetimlerden, sağlık hizmeti sağlayıcılarından ve finansal kuruluşlarından, küçük ve orta ölçekli işletmelere, enerji santralleri ve sağlık sağlayıcılarına kadar her organizasyon, artan fidye yazılımı saldırıları tehdidi ile mücadele ediyor.

Başlık kapma suç operasyonları, Fortune 500'leri, hastaneleri ve kritik altyapıları etkiledi ve işiniz LockerGoga veya SamSam'ın bir sonraki kurbanı olmadan önce sadece bir sorun gibi geliyor.

Bir fidye yazılımı çarpması olasılığına hazırlanmak için en iyi yol hakkında genel fikir birliği, düzenli, güncel, güvenli bir yerinde ve bulutta yedekleme yapıyor gibi görünmektedir. Bunlar, bir işletmeyi en az aksama ile geri ve çevrimiçi duruma getirebilmeli, böylece hizmet dışı kalma süresini azaltmalı ve suçluları bu operasyonları sürdürmeye devam etmeye motive edecek büyük ödemelerden kaçınmalıdır.

Bununla birlikte, güncelleme yedeklemelerinde bile, bir uzlaşmanın maliyeti önemli olabilir ve zaman harcayan işlemleri eski haline getirme işlemi önemli olabilir. Son zamanlarda yapılan bir araştırmanın ortaya çıkardığı gibi, hem iyileşme zamanı hem de başarılı bir saldırının fiyat etiketi zamanla artıyor gibi görünüyor.

2018 yılının 4. çeyreğinde, kuruluşların ilk 2019'daki 7.3 güne kıyasla yeniden çalışmaya başlaması ortalama 6.2 gün sürdü. Bu kesinti süresi işletmelere ortalama 50 bin sterlinden daha fazla, ancak bazı durumlarda kesinti maliyeti kendi başına olabilir. fidye maliyetini aşarak kuruluşların suçlulara verilerini geri almalarını daha düşük maliyetli kılar.

Fidyeyi ödemek bir seçenek veya kötü amaçlı yazılımın kaldırılması ve bir kurtarma planının gerçekleştirilmemesi, kuruluşunuzun bunu karşılaması için çok fazla durma süresine neden olursa, işletmenize isabet eden bir fidye yazılım saldırısından etkili bir şekilde nasıl kurtulabilirsiniz?

Written by Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

A101’den uygun fiyatlı telefon arayanlara müjde

Take a peek at Final Fantasy XIV's new Neir-inspired raid dungeon in this new trailer

Take a peek at Final Fantasy XIV’s new Neir-inspired raid dungeon in this new trailer