in

Intel Kaby Gölü-G'yi hatırlıyor musunuz? Eh, şimdi öldü

Intel Kaby Gölü-G'yi hatırlıyor musunuz? Eh, şimdi öldü

Intel Kaby Gölü-G

Intel Kaby Gölü-G'yi hatırlıyor musunuz? Oyun dizüstü bilgisayarlarında Kaby Lake silikonunu AMD Vega grafikleriyle eşleştiren Intel'in dizüstü bilgisayar işlemcisi idi. Ve, iyi, artık üretilmiyor.

Bunların hepsi, Tom's Hardware'de arkadaşlarımız tarafından tespit edilen bir Ürün Değişikliği Bildirimi yoluyla geliyor. Bu işlemciler, Intel ve AMD'nin kutsal olmayan bir birliğinin ürünü idi ve "Aşağıdaki Etkilenen Ürünler / Intel Sipariş Kodları" tablosunda listelenen ürünler için piyasa talebi "tablosunda diğer Intel ürünlerine geçildi. Intel, hem tüketiciler hem de şirketler için kendi özel grafik mimarisini piyasaya sürmenin zirvesinde, bu nedenle Intel'in bu işlemcileri yönlendirmesi şaşırtıcı değil.

Intel Ice Lake'i de unutmayın. Intel'in 10. Nesil Ultrabook'lar için "Project Athena" işlemcileri, bazı hafif oyun iş yüklerine güç verebilecek en yeni Gen11 grafiklerini içeriyor. Dizüstü bilgisayarların Photoshop ve benzeri uygulamaları biraz verimli bir şekilde çalıştırmalarına izin verecek şekilde tasarlanmış olsalar bile.

Bu aynı zamanda bu takım platformuna ne zaman devam edebileceğimizi de gösterebilir. Intel G serisi işlemciler 31 Ocak 2020'den sonra üretilmeyecek ve Intel'in AMD ile tekrar bir araya geleceğini düşünmüyoruz – özellikle şimdi Intel Xe bir şey – Intel Gen11 grafikli bazı H serisi işlemcileri görebiliriz . Intel, tümleşik grafiklerini ayrık sınıf olarak göstermeye çalışıyor.

Her iki durumda da, muhtemelen bu G-serisi işlemcilerle Ocak ayından sonra içlerinde bir çok oyun dizüstü bilgisayarı bulamayacaksınız – başlayacak pek bir şey yoktu. Intel’in yerini ne alacağıyla ilgili olarak, Intel’in mağazasında ne olduğunu görmek için beklemek zorundayız.

Written by Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iPad’leri dizüstüne bir adım daha yaklaştıran önemli iPadOS desteği

iOS 13 işletim sistemini alacak iPhone modelleri