in

Intel’in Tiger Lake CPU’ları Fortnite’i ekran kartı olmadan sorunsuzca başa çıkabiliyor

Intel’in Tiger Lake CPU’ları Fortnite’i ekran kartı olmadan sorunsuzca başa çıkabiliyor

Intel, tüm hesaplarına göre, Fortnite gibi çağdaş esport oyunlarını, entegre bir GPU'lu oyun dizüstü bilgisayarlarında saniyede 60 kare (Full HD çözünürlükte) oynayabileceğiniz anlamına gelecek.

Bu keşifler Tokyo'daki Intel Geliştirici Konferansı'ndan (IDC) geliyor, bu yonga devinin Tiger Lake dizüstü bilgisayar işlemcileri (şu anki Ice Lake yongalarının ardılı) ve Xe ayrık GPU'ları ile birleştirilecek olan Gen12 grafikleri hakkında söyleyeceği çok şey vardı. her ikisinin de gelecek yıl gelmesi bekleniyor.

Microsoft'un yeni ortaya çıkardığı Surface Pro 7 gibi yeni notebooklarda zaten var olan Ice Lake, Gen11 (Iris Plus Graphics) ile çalışıyor ve Intel'in IDC'deki slaytları, performansının önceki nesil UHD 620 entegre grafiklere göre etkileyici bir artış olduğunu gösterdi.

Gen11, Rocket League gibi bir oyunun 60 fps'ye yaklaşmasına izin veriyor, ancak Fortnite ya da Dirt Rally 2.0'ın beğenileri 40-45 fps gibi (hala oynanabilir, ancak yaygın olarak pürüzsüz oyun olarak kabul edilen 60 fps eşiği) .

Intel’in sunum bilgisine göre, Tiger Lake’in entegre Gen12 grafikleri 1080p çözünürlükte 60 fps’ye çıkabiliyor. Intel teknoloji merkezi direktörü Kenichiro Yasu, Gen12'nin Gen11'e kıyasla iki kat daha fazla performans sunduğunu ve Intel'in 60 fps'yi sıkıca hedeflediğini belirtti.

Written by Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Indian Wearables Market Shipped a Record 3 Million Units in Q2: IDC

 Hint Giyilebilirlik Piyasası 2. Çeyrekte 3 Milyon Birim Kayıt Yaptı: IDC

Amazon Fined EUR 4 Million in France Over Competition Issues: Report

 Amazon, Fransa'da Rekabet Sorunları Üzerine 4 Milyon Avroya Para Cezası Verdi: Rapor