in

KOBİ'ler e-ticaret devlerinden neler öğrenebilir?

KOBİ'ler e-ticaret devlerinden neler öğrenebilir?

KOBİ'ler e-ticaret devlerinden neler öğrenebilir?

Ne zaman biri küresel ekonomiden bahsetse, büyük iş dünyasını düşünmek kolaydır. Gökdelenleri, maun toplantı odalarını ve acımasız kurumsal kazanımları parlayan tüm aklımıza gelebilir – ama bizim ilk düşüncemiz olmamalı.

Gerçekte, küçük işletmeler ekonomimizin arkasındaki gerçek itici güçtür. İngiltere’deki sayılara bir bakış nedenini ortaya koyuyor: özel sektördeki küçük veya orta ölçekli işletmeler (KOBİ'ler) tüm şirketlerin% 99,9'unu oluşturuyor, işgücünün% 60'ını kullanıyor ve toplam cironun yarısından fazlasını oluşturuyor. KOBİ'ler yalnızca ekonomimizi uçuran bir motor değil, aynı zamanda uçağın yarısından fazlası.

Bu KOBİ'lerin daha verimli, üretken ve karlı olmalarını sağlamak, ekonomimizi güçlendirmek için potansiyele sahiptir. Bu alanlarda yalnızca yüzde birkaçının bile mümkün kazançlarını elde etmek için veri ve içgörü uygulamak, doğrudan işe alım, büyüme ve işte kalma konusunda daha fazla KOBİ'ye dönüşecektir. Küçük geliştirmeler büyük çapta yapıldığında büyük bir etkiye sahip olabilir.

KOBİ'lerin bu daha büyük değeri üretmelerine yardımcı olmak, B2B iş ortaklarından yeni bir zihniyet talep ediyor. KOBİ'ler müşterileri veya tedarik zincirinin bir parçası olsun, büyük şirketlerin KOBİ'leri onlarla daha kolay ve etkili bir şekilde çalışması için yetkilendirmesi gerekir – ve bunun ölçekte uygulanması gerekir.

Yeni teknolojilerin bu zorluğun üstesinden gelmesinde önemli bir rolü var. Bugün, insanlar, süreçler, şeyler ve bilgi arasındaki ilişkinin hızla değiştiği, birbirine daha da bağlı bir dünyanın doğuşuna tanık oluyoruz.

Dünya Ekonomik Forumu tarafından “Dördüncü Sanayi Devrimi” olarak nitelendirilen bu dönüşüm, bizi makinelerin insani tercihlere destek ve desteklediği bir dünyadan, her yerde bulunan otomasyon ve özerk karar vermeden birine götürüyor.

Written by Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google Search Starts Showing Personalised TV Show, Movie Recommendations

 Google Arama, Kişiselleştirilmiş TV Şovu, Film Önerileri Göstermeye Başlıyor

Huawei P30 Lite

48 megapiksel kameralı Huawei P30 lite’ın Türkiye çıkış tarihi belli oldu