in

macOS Catalina burada: macOS hakkında bilmeniz gereken her şey 10.15

macOS Catalina burada: macOS hakkında bilmeniz gereken her şey 10.15

macOS Catalina

Apple'ın macOS Catalina'sı nihayet burada ve cihazınızın gerçekten yükleyebilecek kadar yeni olması koşuluyla, Mac'inize şimdi yükleyebilirsiniz. MacOS Catalina'a, tüm özelliklerine ve nasıl indirileceğine dalacağız, ancak önce biraz tarih.

Apple ilk macOS Catalina’yı ilk kez ortaya çıkardı. WWDC 2019 Bu yılın başlarında San Jose, Kaliforniya’da düzenlenen konferansta, şirket macOS Catalina’nın masaüstüne getirdiği heyecan verici yeni özelliklerden bazılarını sergiledi;

Böylece, sonsuza dek süren bir beklemeden sonra nihayet güncellemeyi indirebiliriz. İOS 13 ve iPadOS geliştiricileri, "Project Catalyst" adlı yeni bir özellik sayesinde, iOS 13 ve iPadOS geliştiricileri, çalışmalarını kolayca macOS ortamına taşıyabildikleri gibi, bu da büyük bir güncelleme. Bu, Mac'inizi bugün güncellerseniz, Mayıs beklemek istiyorum – daha birçok Mac uygulamasına erişiminiz olmalıdır.

Yine de giden bazı şeyler var. Mesela, neredeyse yirmi senedir devam eden medya yazılımı iTunes, o uzun geceye kayboldu. Bununla birlikte onun yerine, Apple Podcast'ler ve Apple TV ile birlikte Mac tadında yeni bir Apple Music uygulaması alıyoruz. Yani, endişelenme, hala müzik dinleyebilir ve The Good Place'in yeni sezonunu izleyebilirsin.

Bunların hepsi sadece macOS Catalina olan buzdağının görünen kısmı. Endişelenmeyin, MacOS 10.15'in sunduğu her şeyi, Mac'lerin indirebileceği özelliklerden keşfedeceğiz. Ayrıca, bu sayfanın yer imi altında kaldığından emin olun, çünkü en son çıkan MacOS 10.15 Catalina haberleri ile birlikte ortaya çıktıkça güncellenmeye devam edeceğiz.

Apple, 10 Eylül'de iPhone 11 etkinliğine ev sahipliği yaptı, ancak gösteri geldi ve macOS 10.15'ten bahsetti. Ancak, Apple'ın macOS 10.15 Catalina sayfası bir "Ekim 2019" sürüm penceresi ile güncellendi. Apple, sürümle ilgili daha ayrıntılı bilgi paylaşmadığı için, piyasaya sürüldüğü zaman bizi şaşırttı.

Written by Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Android marketi Google Play Store için korkutucu “zararlı uygulama” araştırması

Boutique PC inşaatçılarının en iyi çalışması: uzmanların en iyi özel kılıfı

Boutique PC inşaatçılarının en iyi çalışması: uzmanların en iyi özel kılıfı