in

MSI'nin yeni Alpha 15'i AMD Navi grafiklerini oyun dizüstü bilgisayarlarına getiriyor

MSI'nin yeni Alpha 15'i AMD Navi grafiklerini oyun dizüstü bilgisayarlarına getiriyor

MSI Alfa 15

MSI, Alpha 15 ile yeni bir oyun dizüstü bilgisayarı duyurdu. Bu, her zaman yeni ürünler ortaya çıkaran bir şirket için şaşırtıcı olmamakla birlikte, bu yeni dizüstü bilgisayar, AMD donanımını ikiye katladı ve dizüstü bilgisayarlarda ilk nesil AMD Navi grafiklerini tanıttı.

MSI Alpha 15, uygun oyun dizüstü bilgisayar donanımına sahiptir. Yüksek performans için bir AMD Ryzen 7 3750H işlemci (CPU) çalıştırabilir ve 4 GB GDDR6 VRAM ile yeni AMD Radeon RX 5500M grafik işlemcisini (GPU) kullanır. 8GB veya 16GB bellek (RAM) ile birlikte gelir. 2,5 inç sabit sürücü ve PCIe veya SATA tabanlı M.2 yarıiletken sürücü (SSD) için sürücü alanına sahiptir.

Alpha 15, SteelSeries tuş başına RGB aydınlatma ve Full HD (1080p) ekran içeren bir klavyeyle oyun deneyimini tamamlar. MSI, 120Hz ve 144Hz ekranlar sunacak ve her ikisi de AMD Radeon FreeSync teknolojisini içerecek.

AMD, Ravi RX 5700 ve 5700XT'yi bu yılın başlarında, Nvidia'nın orta seviye tekliflerine karşı etkileyici bir fiyatla piyasaya sürdü. Bu GPU'lar, Navi adındaki 7nm'lik bir süreç üzerine kuruluyor ve bu da önceki modellerine güzel bir performans ve verimlilik artışı sağlıyor.

Şimdi, AMD'nin Navi grafik işlemcilerinin mobil alanda daha önce sadece masaüstü grafik kartı olarak kullanılabildiğini görüyoruz.

Written by Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Xiaomi CC9 modelinden selfie tutkunlarını sevindirecek detay

Android marketi Google Play Store için korkutucu “zararlı uygulama” araştırması