in

Neden e-posta saldırıları bir numaralı güvenlik endişeniz olmalı

Neden e-posta saldırıları bir numaralı güvenlik endişeniz olmalı

bilgi Teknolojileri Güvenliği

Hacker'lar büyük ödüllerin peşinden gitmek için daha doğrudan bir yol izlemeye çalıştıkları için işletmeler e-posta saldırılarında büyük bir artışla karşı karşıya kalıyor.

Mimecast'in yeni araştırması, milyonlarca siber saldırının mütevazı e-postayı tercih ettikleri silah olarak kullandığını buldu.

Özellikle şirket, hackerların kurbanları kişisel bilgiler veya kaynaklar göndermeye kandırmak için kandırmak amacıyla iş e-postaları uzlaşma (BEC) saldırılarında büyük bir artış tespit etti.

Mimecast'in son üç aylık raporunda, BEC saldırılarında önceki üç aya göre yüzde 269 artış kaydedildi ve bu da saldırılarda büyük bir artış gösterdi.

Bununla birlikte, BEC saldırıları, siber suçluların hedef kuruluşları başarılı bir şekilde kullandıkları tek yöntem değildir. Mimecast'in bulguları, çeyrek boyunca 28.783.892 spam e-posta, 28.808 kötü amaçlı yazılım eki ve 28.726 tehlikeli dosya türünü bir araya getirdi; bunların tümü mevcut güvenlik koruma araçları tarafından kaçırıldı ve kullanıcıların gelen kutularına teslim edildi.

Written by Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google

Google’ın aradıklarınızı ve izlediklerinizi kaydetmesini engelleme [Nasıl Yapılır?]

Realme 5 Gets Its First Software Update in India, Includes Camera Improvements and Security Updates

 Realme 5, Hindistan'daki İlk Yazılım Güncellemesini Aldı, Kamera Geliştirmeleri ve Güvenlik Güncelleştirmeleri İçerdi