in

Şirketler bulut verilerini güvende tutmuyor

Şirketler bulut verilerini güvende tutmuyor

Kuruluşlar giderek veri depolamak için buluta döndükçe, Ponemon Enstitüsü'nün araştırmasıyla Thales'den yeni bir küresel çalışma, kuruluşların yalnızca üçte birinin (% 32) bulutta veri depolamaya yönelik ilk güvenlik yaklaşımını kullandığını ortaya koydu.

2019 Thales Küresel Bulut Güvenlik Çalışması'nı derlemek için şirket, Avustralya, Brezilya, Fransa, Almanya, Hindistan, Japonya, İngiltere ve ABD'den 3.000'den fazla BT ve BT güvenlik uygulayıcısını araştırdı. Ankete katılanlardan sadece üç (% 31) kuruluştan biri buluttaki verileri korumanın kendi sorumlulukları olduğuna inanmaktadır.

Thales'in çalışması, kuruluşların neredeyse yarısının (% 48) AWS, Microsoft Azure ve IBM'in en iyi üç bulut sağlayıcısı olduğu bir çoklu bulut stratejisine sahip olduğunu buldu. Ortalama olarak, kuruluşlar üç farklı bulut bilişim servis sağlayıcısı kullanır ve yüzde 28'i dört ya da daha fazla kullanıyor.

Hassas verilerin bulutta depolanmasına rağmen, katılımcıların neredeyse yarısı (% 46), tüketici verilerinin bulutta depolanmasının, onları% 56 oranında bir uyum riski taşıdığına dikkat çekerek onları bir güvenlik riskinden daha fazla yaptığını ortaya koydu. Ek olarak, organizasyonlar bulut servis sağlayıcılarının buluttaki hassas veriler için en fazla sorumluluğu üstlendiğine inanır (% 35), ortak sorumluluktan önce (% 33) ve kendileri (% 31).

İşletmeler buluttaki verileri bulut sağlayıcılarına güvence altına almanın sorumluluğunu zorlasa da, yanıt verenlerin yalnızca yüzde 23'ü bir bulut hizmeti seçerken güvenliğin bir faktör olduğunu belirtti.

Written by Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Activision details Modern Warfare's Special Ops modes

Activision details Modern Warfare’s Special Ops modes

Efsane geri geliyor; Rambo: Last Blood filminden ilk fragman [İzle]