Amazon’un Yeni Drone’u Görücüye Çıktı

Amazon’un Yeni Drone’u Görücüye Çıktı

234
0
PAYLAŞ
An unmanned aerial vehicle (UAV) carries a parcel in Bonn, Germany, 09 December 2013. Deutsche Post DHL has for the first time tested parcel deliveries with a drone. Photo by: Oliver Berg/picture-alliance/dpa/AP Images

Amazon yeni ürettiği Drone’u görücüye çıkardı ve bir tanıtım filmi yayınladı. Yeni Drone oldukça marifetli görünüyor.

Amazon’un yeni üretimi olan drone’u görücüye çıktı. Drone ile ilgili bir tanıtım filmi yayınlandı ve filmde, bir yapımcıyla kavga ettiği için BBC’deki işinden ayrılmak zorunda kalan popüler otomobil programlarından Top Gear’ın sunucusu Jeremy Clarkson yer aldı. Söz konusu drone esasında Amazon’un geliştirdiği bir modelin protitipi olarak üretildi. Bu drone’da iki adet pervane bulunmakta. Daha önce üretilen drone’a kıyasla biraz daha büyük olan drone’un pervanelerinden biri dikey kalkış yapmayı sağlıyor ve diğeri de taşınan kargonun bırakılacağı bölgeye varıldığında yatay olarak hareket etmeye yarıyor.

Önümüzdeki süreçte firmanın drone’un tam versiyonunu piyasaya sürmesi bekleniyor ancak bu drone da aslında beklentileri fazlasıyla karşılayan ve piyasadaki drone’lara oranla hayli güçlü bir drone. Uzun mesafeler katedebilmesi ve gelişmiş teknolojisiyle uzun süre havada kalabilmesi en dikkat çekici özelliklerinden. Amazon’un sitesinden tanıtım filmini izleyerek drone hakkında bilgi edinebilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK