Blackberry Zor Günler Yaşıyor

Blackberry Zor Günler Yaşıyor

284
0
PAYLAŞ
A woman holds the Blackberry Passport smartphone during at a simultaneous launch event in London on September 24, 2014. BlackBerry on Wednesday unveiled its newest smartphone with a full physical keyboard and a large screen, aiming to return to its roots targeting business users. The BlackBerry Passport, named for its approximate size to the travel document, is designed to win back key corporate users after the struggling Canadian company was effectively knocked out of the highly competitive consumer smartphone market dominated by Apple and Samsung. AFP PHOTO / CARL COURT (Photo credit should read CARL COURT/AFP/Getty Images)

Bir zamanlar en çok kullanılan cep telefonlarının üreticisi olan Blackberry artık oldukça zor günler yaşıyor. Firma bir hizmetini daha kapatmak zorunda kaldı.

Blackberry bir zamanlar oldukça revaçta olan telefon üreticilerinden biriydi. Ancak gelişen teknolojiye ayak uyduramadı ve yerini yeni akıllı telefon firmalarına bıraktı. Firma hala ayakta kalmak için çabalıyor ve yeni ürünler de üretiyor ancak giderek artan bir küçülme yaşamaktan da kurtulamıyor.

BBM MEETİNGS KAPATILACAK KARARI

Firma son olarak büyük ümitlerle başlattığı BBM Meetings hizmetini yalnızca bir yıl geçmesine rağmen kapatmak zorunda kaldı.  Blackberry’Nin Hd kalitede ses ve görüntü sunan abone olunarak kullanılan konferans hizmeti BBM Meetings yalnızca bir yıl önce hizmete sunulmuştu. Hizmet aynı anda 25 kullanıcının katılabilmesine olanak sağlıyor ve herkes sesli ve görüntülü arama yapabiliyordu. Bu hizmet rakiplerine oranla daha ucuzdu.

Fakat şimdi Blackberry bir neden belirtmeden hizmetin kapatılacağını açıkladı. Öyle görünüyor ki Blackberry bu hizmette de rakipleriyle baş edemedi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK