in

 Chandrayaan-2 aya iniş: Hindistan saat, canlı akışı izlemek için nasıl ISRO tarafından

Chandrayaan-2 Moon Landing: India Time, How to Watch Live Stream Video by ISRO

Hindistan'ın tarihi Ay misyonu olan Chandrayaan-2 Cumartesi günü erken saatlerde istenen sonuca varmaya çalışacak: ay yüzeyindeki arazi. Chandrayaan-2'nin kullandığı yakıt tasarruflu sapan tekniği sayesinde oraya ulaşmak altı haftadan fazla sürdü; Chandrayaan-2, o zamandan beri, ayın yörüngesine girmeden önce Ay'a ulaşmak için bir hafta sürdü. Vikram – “Hint uzay programının babası” Vikram Sarabhai adını alan Chandrayaan-2'nin toprak sahibi, bu haftanın başında kendisini yörüngeden ayırdı ve IST Cuma gecesinin yarısından sonra Ay'ın güney kutup bölgesinde iniş yapmaya çalışacak. Chandrayaan-2 Moon Landing canlı yayını ile ilgileniyorsanız, burada bilmeniz gerekenler.

Doğal olarak, ISRO – Hindistan'ın Chandrayaan-2'nin arkasındaki uzay ajansı – canlı yayın akışına ev sahipliği yapıyor. Vikram lander's Moon iniş denemesi. ISRO Chandrayaan-2 canlı yayını, 7 Eylül Cumartesi günü ISRO'nun resmi YouTube kanalında IST'de 01: 10'da yayınlanacak. (Ya da sadece aşağıdaki embed'i kullanabilirsiniz.) ISRO Chandrayaan-2'in topraklarını söylüyor Vikram IST ile 1: 30-2: 30 arasında bir dokunuş denemeden önce, 1-2'ye IST arasında Ay'a doğru kuvvetli bir iniş dener. Başarılı olursa, Chandrayaan-2 Hindistan'ı Sovyetler Birliği, ABD ve Çin’den sonra Ay’daki dördüncü ülke haline getirecek.

Ayrıca, tüm zamanların en güneydeki ay inişi olacak. ISRO'nun bunu denemesinin bir nedeni var, çünkü Chandrayaan-2 misyonunun temel amacı ay suyunu incelemektir. Ay'ın güney kutbu, Ay'ın kuzey kutbunun aksine, iç kısımları sürekli güneş ışığından etkilenmeyen kraterler nedeniyle daha fazla su buzu oluşumuna sahiptir. (Bu sizin için ay trivia. Başkalarının önünde övünme deneyin.)

Tabii ki, ISRO'nun YouTube kanalı Chandrayaan-2 ayının inişini canlı izlemenin tek yolu değil. Hindistan’ın kamu yayıncısı Doordarshan da Doordarshan Ulusal YouTube kanalında kendi canlı yayınına ev sahipliği yapıyor. (Yine, aşağıda bir embed var.) Biri, 7 Eylül Cumartesi günü saat 1: 00'de 10 dakika önce başlıyor. Vikraminiş ya da olmayabilir. Söyleyemeyiz.

Chandrayaan-2 Ayının inişi konusunda gerçekten heyecanlıysanız ve ayrıca bir gösteri öncesi yapmak istiyorsanız, Hotstar size güvence verdi. National Geographic, eski NASA astronotu Jerry M. Linenger’e bağlandı – 1997’de ABD Uzay Mekiği Atlantis’e uçtu ve dört aydan fazla bir süre boyunca Chandrayaan-2 inişini kapsamaları için uzman sesi olarak Rus Uzay İstasyonu Mir’de dört aydan fazla yaşadı. . Program, 6 Eylül Cuma günü Hotstar, Nat Geo India ve Star Plus'ta IST 11: 30'da yayına başlayacak.

Chandrayaan-2’nin inişi Vikram İdeal bir inişi yönetmek, ISRO Pragyan Ay rover – Bu yukarıda belirtilen gözlemleri gerçekten yapacak – şey birkaç saat sonra. ISRO Chandrayaan-2 gezici olduğunu söyledi Pragyan 7 Eylül’de IST’e 05: 30-6: 30’ arasında başlayacak. YouTube kanalı bundan söz etmese de, Chandrayaan-2 misyonunun gezici çıkış bölümünü yayınlamasını bekleyebilirsiniz.

Pragyan Ay rover sonra bir ay gün boyunca Ayın etrafında hareket edecektir. Bunun çok kısa olduğunu düşünüyorsanız, bir ayın günü 14 Dünya gününe eşittir. (Bilim!) Sebep Pragyan 14 gün boyunca çalışacak olması nedeniyle, elektroniği, ay sıcaklıklarını çok fazla alamadığı için ortalama sıcaklıkların –13 ° C olduğu ve belirli kraterlerin içinde -50 ° C'ye düşebileceği için. Dahası, Ay’ın Dünya’da kilitli kalmasından dolayı, iki hafta boyunca günler ve geceler yüzeyinde herhangi bir noktada son bulurlar.

Written by Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ücretsiz tarayıcı oyunu sosyal medyada kazanın Sneeter

Ücretsiz tarayıcı oyunu sosyal medyada kazanın Sneeter

Huawei FreeBuds 3 Unveiled With Active Noise Cancellation, Mate X May Go on Sale Next Month

 Huawei FreeBuds 3 Aktif Gürültü Engellemesi İle Açıklandı, Mate X Gelecek Ay Satışa Çıkabilir