Cüzdanların Yerini Telefonlar Mı Alacak?

Cüzdanların Yerini Telefonlar Mı Alacak?

226
0
PAYLAŞ

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından yeni bir rapor hazırlandı. Bu rapora göre artık cüzdanların tedavülden kalkması yakın gibi görünüyor. Telefonlar yeni ödeme araçları olacak.

MOBİL ÖDEME KULLANIMI ARTIYOR

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) yeni bir rapor hazırladı. Kurumun internet sitesinde yayınlanan raporda küresel çapta mobil ödeme hizmetlerinin büyüyeceği öngörüldü. Son yıllarda oldukça büyük bir hız kazanan mobil ödeme sistemi giderek artacak diye bir tahminde bulunuldu. Mobil ödemede işlem sayısı son 1 yılda 14 milyondan 18 milyara çıktı.

BTK raporunda ülkemizdeki genişbant abonelerinin sayısının 43 milyona ulaştığını ve akıllı telefon kullanımı %42’ye ulaşmış.  Ayrıca raporda 2014 yılında 3.5 milyon kişinin mobil ödeme kullandığı belirtildi. Toplam ödeme ise 185 milyon TL değerinde . 2015 yılının sonunda açıklanacak yeni verilerde ise toplam ödemenin 225 milyon TL olması bekleniyor ve bu ödemenin 16 milyon işlemde gerçekleşmesi tahmin ediliyor.  En çok ödenen tutar ise 10 tl ile 13 tl arasındaki ödemeler olarak görülüyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK