in

 Facebook Kullanıcılarının Telefon Numaraları Çevrimiçi Veritabanında Açığa Çıktı, Yaklaşık Milyarlarca Yarısı: Rapor

Facebook Users

Yine başka bir veri ihlalinde, Facebook kullanıcılarına bağlı 419 milyondan fazla telefon numarası açık bir çevrimiçi veritabanında keşfedildi.

TechCrunch Çarşamba günü bildirilen veri tabanına 133 milyon ABD merkezli Facebook kullanıcısı kaydı, 18 milyon BK kullanıcısı kaydı ve Vietnam'daki 50 milyondan fazla kullanıcı kaydı dahil edildi.

Bu son veri ihlali, milyonlarca kullanıcının sadece Facebook kimlikleriyle ilgili telefon numaralarını açığa çıkardı; bu da spam arama riski altında bıraktı ve bir cep telefon numarasının yeni bir SIM karta aktarıldığı 'SIM takas' veya 'SIM takma' riskine maruz kaldı.

Lahey merkezli kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan GDI Vakfı'nda güvenlik araştırmacısı olan Sanyam Jain veritabanını buldu.

Web sunucusuyla bağlantı kurulduktan sonra, Facebook kullanıcılarının veritabanı çevrimdışına alındı.

Kayıtların bazıları ayrıca kullanıcının adını, cinsiyetini ve ülkeye göre konumunu da içeriyordu.

Bir Facebook sözcüsü, veri setinin eski ve silinmiş olduğunu söyledi.

Sözcü, "Bu veri seti çok eski ve geçen yıl insanların telefon numaralarını kullanarak başkalarını bulma yeteneklerini ortadan kaldırmak için değişiklik yapmadan önce elde ettiğimiz bilgiler var gibi görünüyor" dedi.

Sözcü, "Veriler alındı ​​ve Facebook hesaplarının riske girdiğine dair hiçbir kanıt görmedik" diye ekledi.

Cambridge Analytica bölümünden sonra, Facebook'un Instagram'daki milyonlarca kullanıcının şifresini yanlış kullandığı ve yaklaşık 1,5 milyon yeni kullanıcısının e-postalarını "istemeden" yüklediği son kabulü de dahil olmak üzere, Facebook'un gizlilik serisini kabul ettiği 87 milyon kullanıcıyı içeren birkaç olay yaşandı. .

Written by Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Merak edilen Huawei nova 5i için yeni teknik detay

İşte gizli karneniz; Instagram sizi ne kadar iyi tanıyor?