in

Firefox’un OS Kararı

Mozilla, cihazlar için Firefox OS’u geliştirmeye devam etmeyeceğini söyledi.

Adroid ve iOS ile rekabet edebilmek amacı ile Mozilla, Firefox OS’nin artık resmi olarak geçmişte kaldığını duyurdu. Bu konu ile ilgili geliştiricilere göndermiş olduğu e – postada, 2.6 sürümünün kullanıma sunulmasının ardından, telefonlar için Firefox OS’yi geliştirmeyi durduracaklarını belirten dev firma, 29 Mart 2016 tarihinden itibaren de uygulama Marketplace’e yönelik uygulama kayıtlarını kabul etmeyi durduracak.

E – posta içerisinde Mozilla’nın en yeni bir ürün inovasyonu sürecini test etmekte olduğu belirtilse de bu en yenilik ile ilgili daha ayrıntılı bilgiler için biraz daha beklemek gerekecek. İlk defa bir cihaz üzerinde resmi olarak 2013 senesinde kullanılmaya başlayan Firefox OS’ye verilen desteğin Mayıs ayında durdurulmasının ardından, firma söz konusu projedeki bütün çalışanları ve ekip üyelerini de geri çekmeyi planlıyor.

Mozilla’nın yapmış olduğu duyuruda, geçtiğimiz Aralık ayında da bu yönde işaretler verdiği için aslında sonuç çok da sürpriz olmamıştır. Bu firma, firefoc OS’yi rafa kaldırmalarının asıl nedeni olarak, ekibin kaynaklarını ve enerjisini Nesnelerin İnterneti alanında atılımlar yapmak için kullanmaya karar verdiklerini söyledi.

Written by Yeliz Gurler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşte Türkiye’de iPhone 7

Oyun Taylor Swift’ten Geliyor