in

 GM, Araç Bilgilendirme Sistemini Telefonlara Benzer Yapmak için Google ile Çalışacak

GM to Work With Google to Make Car Infotainment System More Like Phones

General Motors, Google’ın pano bilgi eğlence sisteminin temel parçalarını çalıştırması için işe alıyor ve teknoloji firmasının daha iyi bir iş yapabileceğini itiraf ediyor. GM, araştırmaların müşterilerin araçlarına gömülü teknolojiyi istediklerini ve akıllı telefonların çalışma şekliyle eşleşmelerini istediklerini belirtti.

Şirket, Google’ın ses asistanını dünya çapındaki araçlara, navigasyon ve araç içi uygulamalara getirmek için çalışacağını söyledi. 2021'de başlaması planlanıyor.

Google sistemi, geçmiş GM denemelerinden daha iyi bir şirket olacak. Şirket, sürücülerin arama yapmak, kısa mesajlaşmak ve hatta araçlarındaki sıcaklığı ayarlamak için Google Asistan'ı kullanabileceklerini söylüyor.

Bağlantılı Müşteri Deneyimi Başkan Yardımcısı Santiago Chamorro bir röportajda, "Daha iyi bir deneyim elde edeceğimizi düşünüyorum, aklımda hiç şüphesiz," dedi. Google Asistan'ın doğal dil yeteneği gelişmeye devam ediyor ve insanların arabalarıyla konuşmalarını kolaylaştıracak.

Kendi sistemlerini geliştirmeye yönelik birçok başarısız girişimden sonra, otomobil üreticileri telefonları bilgi-eğlence sistemlerine entegre ediyor. Artık çoğu otomobil, Android Auto veya Apple CarPlay ile akıllı telefonları araba ekranlarına yansıtabiliyor.

GM, Google ile sözleşme şartlarını serbest bırakmayacaktır. Anlaşma, yalnızca Google’la yapılıyor ve özerk araç birimi Waymo da dahil olmak üzere ebeveyni Alfabenin diğer birimlerini kapsamıyor, GM dedi.

Written by Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

LG Stylo 4 With 18:9 Display, Stylus Pen Launched: Price, Specifications

LG Stylo 4 18: 9 Ekranlı, Stylus Kalem Başlatıldı: Fiyat, Özellikler

I Hate FIFA and I Can

FIFA'dan nefret ediyorum ve oynamayı bırakamıyorum