in

 Google Arama, Kişiselleştirilmiş TV Şovu, Film Önerileri Göstermeye Başlıyor

Google Search Starts Showing Personalised TV Show, Movie Recommendations

Google Arama artık, arama aracını kullanıcıları için daha özelleştirilmiş hale getirmeyi amaçladığı için TV şovları ve filmler izlemesini tavsiye edecek. Google, ABD’de bugün başlayan, kullanıcıların mobil uygulamada "izlemek için iyi şovlar" veya "neyi izleyecekler" gibi şeyleri aradıklarında, derecelendirme şovlarına veya filmlere başlamak için "Sizin için en iyi seçen" atlıkarıncalarına dokunabileceklerini belirtiyor .

Kullanıcı, film türüne veya izlenecek program türüne karar verdikten sonra, Google Arama içeriğin izlenebileceği yeri bulmanıza yardımcı olur, Google blog gönderisinde açıklar.

“Bir film gecesi için ya da bu sonbaharda geri dönmeden önce hangi şeyleri istemediğinizi gösterebileceğini düşündüğünüzde, oradaki tüm seçeneklerden seçim yapmak her zaman kolay değildir. Benim gibiyseniz, birkaç farklı akış aboneliğiniz var ve kendinizi bir film veya TV şovunu izlemek yerine, birden fazla uygulamaya göz atmak için daha fazla zaman harcayabilirsiniz. ”Dedi.

“Bu yüzden,“ ne izlenir ”gibi şeyleri ararken Google'da öneriler bulmanız için kolay bir yol yarattık. Başlamak için, hangi TV ve film aboneliklerine sahip olduğunuzu seçebilirsiniz. Google, yalnızca size sunulanlar için kişiselleştirilmiş öneriler almakla kalmayacak, aynı zamanda seçtikleri yerleri nerede izleyeceğinizi de hızlı bir şekilde göreceksiniz ”dedi.

Kullanıcılar “Sizin için en çok oy alan” atlıkarıncaya girdiğinde, TV şovlarını ve filmleri oylamaya başlayabilirler. Kullanıcılar gösterilerde ve filmlerde sola veya sağa kaydırabilir ve önerilerin iyileştirilmesine yardımcı olmak için geri dönebilirler. Google, kullanıcılar ne izlemek istediklerini anladıklarında, nerede bulunduğunu bulmanıza yardımcı olabileceğini ekler.

“Aramanızın ardından, sağlayıcıların tam listesini görmek için herhangi bir şov veya filme dokunun. Veya aboneliklerinizle ücretsiz olarak kiralayabileceğiniz, satın alabileceğiniz veya ücretsiz olarak izleyebileceğiniz yerleri bulmak için yalnızca "Bu Bizi İzleyin" ifadesini arayın. "

Written by Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bütçe dostu Redmi amiral gemisi hakkında ortaya çıkan yeni detaylar

KOBİ'ler e-ticaret devlerinden neler öğrenebilir?

KOBİ'ler e-ticaret devlerinden neler öğrenebilir?