in

 Google Asistan, WhatsApp Sesli ve Görüntülü Aramalarda Yeni Ortam Modu, Sesli Komut Desteği Alır

Google Assistant Gets New Ambient Mode, Voice Command Support for WhatsApp Audio and Video Calls

IFA 2019’da Google, Google Asistan’ı çevreleyen bir dizi duyuru yapmak için merkez sahneye çıktı. Bu, Android cihazlarını akıllı ekranlara dönüştüren yeni bir Ortam Modu içerir. Ayrıca, mesajlaşma uygulamasının çok popüler olduğu Hindistan gibi ülkelerde memnuniyetle karşılanacak bir özellik olan WhatsApp ile görüntülü ve sesli görüşme yapma olanağı sağlamak üzere ayarlanmıştır. Google Asistan, çok çeşitli yeni sesle etkinleşen hoparlörlere, ses çubuklarına, kulaklıklara ve bir dizi Android TV setine geliyor.

Teknoloji devi Google Asistan’da, cihazınızın kilit ekranında bildirimleri ve hatırlatıcıları görmeyi, çalma listesi başlatmayı ve akıllı ev cihazlarını kontrol etmeyi kolaylaştıran yeni bir görsel bakış açısı sunan yeni bir Ortam Modu tanıttı. Bekleme modundayken, ekran Google Foto hesabınıza bağlı kişisel bir dijital fotoğraf çerçevesine dönüşür. Google, Ambient Mode'un önce yaklaşan Lenovo Smart Tab M8'de (akıllı şarj istasyonuna yerleştirildiğinde) ve Lenovo Yoga Smart Tab'ta (sabit diskini çıkardığınızda) ve ayrıca Nokia 7.2 ve Nokia 6.2’de mevcut olacağını söylüyor. sorumlu tutulur.

Ayrıca, Google Asistan artık kullanıcıların sesli komutları kullanarak eller serbest WhatsApp sesli ve görüntülü aramalar yapmalarına izin verecek. Daha önce, WhatsApp, Telegram ve Slack mesajlarını sesli olarak okuma ve sesli komutları kullanarak cevaplama yeteneği getirdi ve şimdi de şirket ses komutları için WhatsApp sesli ve görüntülü arama desteğini getirdi.

Bu özelliği kullanmak için Google Asistan'ın tetiklenmesi ve “Hey Google, WhatsApp videosu” komutunun verilmesi gerekiyor. [insert person name]”Söylenmesi gerekiyor. Bundan önce, Google Assistant kullanılarak bir arama yapılmışsa, varsayılan olarak normal bir arama yapıldı ve bir video araması başlatılırsa, Hangouts veya Duo'ya ertelendi.

WhatsApp Android uygulaması kullanıcıları ilk önce yeteneklerini kazanacaklar ve sonrasında iOS kullanıcılarına da sunulacaklar. Yayının devam ettiği söyleniyor, ancak tüm kullanıcıların özelliği kullanabilmesi biraz zaman alabilir.

Ayrıca, Google Asistan'ın JBL Link Müzik, Phillips AW25 ve TAPN805 (soundbar), Konka G1, SEIKI Tough ve Puro, yüksek kaliteli Braun Audio LE01 dahil olmak üzere bir dizi yeni sesle etkinleşen hoparlör ve soundbar'a geleceğini duyurdu. , LE02 ve LE03. Hisense, Sony, TCL, Philips, Changhong, Haier, Skyworth, Metz, Vestel, Sharp, JVC, XGIMI Projektörü, RCA ve SmartTech'ten yeni Android TV'ler de Google Asistan desteği ile gelecek. JBL LIVE300 TWS, Harman Kardon FLY ANC, Bose NC700, Cleer Flow II ve Halo, Phillips PN505 ve PH805 ve Sony WI-1000XM2 ve WH-H910N gibi kulaklıklar, Assistant desteği yerleşik olarak gelecektir.

Written by Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spider-Man Far From Home fragmanıyla ortaya çıkan Marvel gerçeği

Twitter’dan Ramazan ayına özel “emojili hashtag’ler”