Google Enerji Atılımları Yapmaya Devam Ediyor

Google Enerji Atılımları Yapmaya Devam Ediyor

231
0
PAYLAŞ

Son günlerde birçok teknoloji devinden özellikle iklim değişikliği hakkında çeşitli yatırım haberleri duymaya başladık. Temiz enerji alanında yapılacak yatırımlarda Bill Gates’in ve Mark Zuckerberg’in bağışları en çok bilinen haberlerden oldu. Google da bu furyaya katılmış gibi görünüyor.

2.5 MİLYAR DOLAR DEĞERİNDE YATIRIM

Arama motoru devi ve internetin en büyük firmalarından biri olan Google da yaşanabilir bir dünya için düğmeye bastı. Artık Google binalarında yenilenebilir enerji kaynakları kullanma kararı aldı.

Dünya üzerindeki tüm binalarında yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanılacağını duyuran google kendi internet sitesinde yaptığı basın açıklamasında 2025’e kadar yenilenebilir enerjinin kullanım oranının 3’e katlanacağını belrtti. Google şimdiden bu enerjinin üretilmesi için çeşitli santraller inşa etmiş durumda ve bu santrallerden elde edilen enerjiyi kullanacak.

Google’ın Almanya, Amerika ve Kenya’da 2.5 milyar dolar değerinde enerji kaynağı bulunuyor. Tüm dev şirketlerin aynı anda yenilenebilir enerji yatırımları yapması ilerleyen yıllarda bu konunun ne kadar büyük bir önem kazanacağında dair de çarpıcı bilgiler sunuyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK