in

 Google Takvim’in 'Çalışma Saatleri' Özelliği, Tüm Kullanıcılar İçin Varsayılan Olarak Açık Olarak Güncelleştirilen Bir Güncelleme Alır

Google Calendar

Google, kullanıcıların mesai saatleri içerisinde uygunluklarını yönetmelerini kolaylaştırmak için Takvim'deki Çalışma Saatleri özelliğini güncelliyor. Çalışma Saatleri bir süredir oradaydı ancak Salı günkü yeni güncelleme onu biraz daha kullanışlı hale getiriyor. Şimdiye kadar, özellik el ile etkinleştirilmiş olması gerekiyordu. Google Takvim şimdi varsayılan olarak açıktır, başkalarının daha önceki toplantılara ve randevulara göre uygunluğunuzu bilmesine izin verir.

Google Takvim’deki Çalışma Saatleri, kullanıcıların gün içinde ve diğer etkinliklerde toplantılar için ne zaman müsait olduklarını bildirmelerini sağlar. Bir meslektaşım bu çalışma saatlerinin ötesine geçen bir randevu almaya çalışırsa, Takvim kurmadan önce kişiyi uyarır.

Bir kullanıcı Google Takvim’de bir etkinlik oluşturmaya çalışırsa, birisinin istenen zamanda ulaşamayacağı durumda otomatik olarak bilgilendirilir. Bu özellik, kullanıcıların herkese uygun zamanlarda toplantılar ayarlamasına yardımcı olur. Google Takvim’in güncellenmiş Çalışma Saatleri özelliği artık Google Apps kullanıcılarına sunuluyor. Diğer Google Takvim kullanıcıları, önümüzdeki birkaç hafta içinde buna sahip olacak.

Bunun yanı sıra, Çalışma Saatleri şimdi ızgara görünümünde gösterilecektir. Meslektaşlarınız bir toplantı planlarken, çalışma saatleriniz takvim kılavuzunda görüntülenerek zamanlamaları ayarlamalarını kolaylaştırır. Daha önce de belirtildiği gibi, özellik tüm kullanıcılar için varsayılan olarak açılacaktır. Kullanıcılar Takvim içindeki ayarları ziyaret ederek kapatabilirler.

Google, Takvim Çalışma Saatleri özelliğindeki yeni güncellemelerin, meslektaşların toplantılara veya diğer etkinliklere katılmanın en uygun zamanı olduğunu görmelerini kolaylaştıracağını söylüyor. Başkalarının zamanlamanız hakkında önceden bilgi sahibi olmalarını sağlayarak zamandan tasarruf etmenize yardımcı olabilir.

Bu özellik hesabınıza aktarıldıktan sonra, bir iletişim kutusu aracılığıyla bir bildirim göreceksiniz, diyor Google. Web’de Google Takvim’e giderek ve ardından gezinerek Çalışma Saatlerini ayarlayabilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. Ayarlar> Genel> Çalışma Saatleri.

Written by Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

102 megapiksellik dev; işte yeni orta format aynasız fotoğraf makinesi Fujifilm GFX 100 [Video]

Bildiğiniz tüm tasarımları unutun! Manivelalı oyun konsolu: Playdate [Video]