in

Google Weubork'u Snub'a Söyledi, İşbirliği Rakipleriyle Toronto Kira İmzaladı

Google Said to Snub WeWork, Sign Toronto Lease With Co-Working Rival

Google, konuya aşina olan insanlara göre, aylarca süren görüşmeler sonrasında WeWork ile potansiyel bir Toronto kiralamasından uzaklaştı ve rakip ortak çalışma şirketi IWG'den yer almayı kabul etti.

Google, IWG'nin Royal Bank Plaza'daki, şehrin finans bölgesinin kalbinde yer alan Spaces bölgesinde iki kat arasında yaklaşık 24.000 metrekarelik bir anlaşma imzaladığını, meselenin özel olduğu için tanımlanmamasını isteyen kişilerin söyledi.

Halkın 357 Bay St'de planlanan yerinde yer kiralamak için teknoloji devinin WeWork ile görüşmelerde bulunduğunu belirtti. Bu site için tartışmaların neden düştüğü belli değil. SoftBank destekli başlangıç ​​WeWork, ilk halka arzın rafa kaldırılmasından beri sarsılıyor ve gelecek ayın başlarında nakit tükenmeden önce kurtarma finansmanı istiyor.

Google, WeWork ve dünyanın en büyük ortak çalışanı olan IWG temsilcileri, yorum yapmaktan kaçındı.

Anlaşma, şirket terkedilmiş halka arzın ardından temeli bulmak için mücadele ederken WeWork için bir başka kayba işaret ediyor. Şirket, yatırımlardaki hisse senetlerini satmakta, geniş kapsamlı iş kesintileri planlamakta ve harcamalarda yer almaktadır. Son zamanlarda Seattle'da bir proje hurdaya çıkardı.

WeWork kargaşasının ortasında, şirketin rakipleri – IWG, Industrious ve Convene gibi – daha büyük bir pazar payı elde etmek için yarışıyorlar ve kendilerini daha esnek bir ofis alanı sağlayıcısı olarak kiracılara ve ev sahiplerine atıyorlar.

QuadReal Property Group CFO'su Tamara Lawson, Çarşamba günü New York'taki Bloomberg Kanada Sabit Gelir Konferansında yaptığı açıklamada, "WeWork'taki sorunları ortak çalışma modelinden ayırmanız gerekiyor." Dedi.

Lawson, QuadReal’ın WeWork ile herhangi bir işi olmadığını, ancak şirketin Convene de dahil olmak üzere bazı rakiplerine yatırım yaptığını söyledi.

Google’ın Toronto’da genişlediğini ve Haziran’da Bloomberg’in yeni bir ofis gelişiminde yer kiralamak üzere müzakere ettiğini belirtti. Şehrin şehir merkezindeki ofis pazarı, büyüyen finansal hizmetler ve teknoloji şirketleri ve az yer kaplayan Kuzey Amerika'daki en dar bölgeler arasında yer almaktadır.

© 2019 Bloomberg LP

Written by Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Irina Rybnikova iphone

Banyoda iPhone kullanan 15 yaşındaki genç kızın üzen ölümü

vivo NEX Dual Display Edition

Çift ekranıyla fark yaratan Vivo NEX Dual Display Edition ve tüm özellikleri