in

 Hint Giyilebilirlik Piyasası 2. Çeyrekte 3 Milyon Birim Kayıt Yaptı: IDC

Indian Wearables Market Shipped a Record 3 Million Units in Q2: IDC

Hindistan, giyilebilir cihazlar pazarı bir önceki çeyreğe göre 2019 yılının ikinci çeyreğinde yüzde 30,9 ve çeyrek çeyreğinde (QoQ) büyürken, bir yıl önceki aynı çeyreğe göre tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3 milyon sevkiyat seviyesine ulaştı. Tek çeyrek, Uluslararası Veri Kurumu (IDC) tarafından yayınlanan bir rapor Çarşamba günü söyledi.

IDC'nin Dünya Çapındaki Üç Aylık Giyilebilir Cihaz Takipçisi raporuna göre, bu, Çin ve ABD'den sonra dünyanın en büyük üçüncü giyilebilir pazar olarak Hindistan'ın konumunu daha da güçlendirdi.

“Kulağa takılan cihazlar için pazar son birkaç çeyrekte katlanarak büyüme kaydetti ve bu da önümüzdeki çeyreklerde devam edecek, çünkü geleneksel ses sağlayıcıları kullanım kolaylığı ve taşıma rahatlığı sağlarken kablosuz cihazlara doğru yöneliyor IDC Hindistan Pazar Analisti Anisha Dumbre, yaptığı açıklamada, bir cihazın fitness aktivitesine katılırken veya hareket halindeyken bir telefon görüşmesi yaparken "dedi.

Pazar araştırma şirketine göre, giyilebilir kumaşların büyümesi, ülkedeki ilk kez bilek bandı sevkiyatlarını ilk kez üstlenerek, 2. çeyrekte yıllık bazda yüzde 122,7 ve yıllık yüzde 374,9 oranında büyüyen kulak giyilebilir dokumaların artan popülaritesine bağlanabilir.

Kulaklık kategorisi, sağlık ve zindeliği izleyen veya bir düğmeye dokunarak veya sıcak kelime algılama yoluyla akıllı yardımcıları etkinleştiren kablosuz kulaklıkları içerir.

Bu kategori% 55,9'luk pay ile pazar sevkiyatlarının çoğunu oluştururken,% 35,2 ile bilek bantları ve% 6,9 ile seyretti.

“Ayrıca, akıllı telefon oyunlarını tamamladıklarından ve bu yeni kategorideki marka güçlerinden faydalanabildiklerinden, bazı akıllı telefon markalarının kulağa takılan cihazları piyasaya sürdüklerini görüyoruz. Dahası, Hindistan'dan bir dizi yeni marka piyasaya girmeye başladı. Dumbre, kablosuz internet cihazlarının uygun fiyatlarda gerçek kablosuz cihazlarla daha da büyümesini sağladığını belirtti.

Bilek bantları, yılın ilk çeyreğinde, en yüksek markalar son çeyrekte ağır sevkiyatlar sonrasında stoklarını düzeltti.

Ancak, sevkiyatlar geçen yılın aynı çeyreğine göre yıllık yüzde 19,3 büyüme kaydetti. Bu kategorinin ortalama satış fiyatı, bir önceki çeyreğe göre yüzde 9,7 azalarak markaların yeni bir kullanıcı segmentinde piyasaya sürülmesi için daha uygun fiyatlı seçenekler sunduğundan 26 $ 'a düştü.

Son çeyrekte bir düşüşün ardından, saatler ikinci çeyrekte yıllık bazda% 99,6 ve çeyrek bazda% 42,9 oranında sağlıklı bir büyüme kaydetti.

Fosil, hisse senedi sorunları ile mücadele ettikten sonra geri döndü ve yüzde 34 kategori payı ile lider giyilebilir saat markası oldu.

Written by Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünyanın “en büyük” oyun konsolları için duyurulan yeni oyun ve içerikler [Video]

Intel’in Tiger Lake CPU’ları Fortnite’i ekran kartı olmadan sorunsuzca başa çıkabiliyor

Intel’in Tiger Lake CPU’ları Fortnite’i ekran kartı olmadan sorunsuzca başa çıkabiliyor