in

 İOS için Gmail, E-posta İzlemeyi Önlemek İçin Görüntü Engellemeyi Alır

Gmail for iOS Gets Image Blocking to Prevent Email Tracking

Google, Gmail'in ekli görüntüleri otomatik olarak yüklemesini engellemek için iOS cihazlar için Gmail uygulamasını yeni bir resim engelleme ayarıyla güncelledi.

Güncelleme ile, kullanıcılara her seferinde harici görüntüleri bir e-postada gösterip göstermemeleri istenebilir. Yeni ayar, salı günü bildirilen 9to5Mac haber portalı, küçük görünmez görüntüleri e-postalara yerleştiren izleme hizmetlerini, bir e-postanın ne zaman açıldığını bildiren kişilere bildirmek amacıyla yapıldı.

Güncelleme artık Apple App Store'da bulunmaktadır. "Artık dış görüntüler otomatik olarak gösterilmeden önce sorulmasını seçebilirsiniz. Yeni gelen mesajlarda bunu etkinleştirmek için Ayarlar> belirli hesap> Görüntüler'e gidin ve harici görüntüleri göstermeden önce Sor'u seçin" Apple App Store'daki değişiklik günlüğünü okuyor.

Resim yükleme ayarı daha önce Gmail’in Web sürümüyle sınırlıydı, iOS uygulamasının ağır mobil e-posta kullanıcıları tarafından fark edilmemiş olabilirdi. Artık iPhone ve iPad cihazlarında bu ayara erişilebiliyor. Özelliğin kullanıma sunulması neredeyse kesinlikle "eski Twitter yöneticisi Mike Davidson’un bir abonelik e-posta servisinin kullanıcıların bir e-postanın açıldığı yeri ve saatini izlemesine nasıl izin verdiğine dikkat çektiği Temmuz’daki tartışmalara verilen yanıt" notları.

Ayrıca Google, Google Apps kullanıcıları için geçen ayın sonlarında, Gmail ve Hangouts sohbetlerinde tatilde olduğunuzun kişilerine bir bildirim göstereceği yeni bir özellik sundu.

Şu anda yalnızca G Suite (Google’ın kurumsal müşterileri) için geçerli olan ve sıradan Gmail kullanıcıları için geçerli olmayan bu özellik, 16 Eylül’den itibaren tümüyle kullanıma sunulacak.

Written by Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Samsung için Adobe Premiere Rush uygulamasının avantajları

Huawei Mate 20 Lite, P20 Lite ve P smart 2018 kullanıcılarına güncelleme müjdesi

Huawei Mate 20 Lite, P20 Lite ve P smart 2018 kullanıcılarına güncelleme müjdesi