in

 Jack Ma, Başkan olarak Aşağıya Gitmek İçin: Alibaba Set 'Big Challenge'

Jack Ma to Step Down as Chairman: Alibaba Set for

Alibaba Group başkanı Jack Ma, Salı günü Çin firmasından istifa ederek, seçtiği halefi hale getirmeyi, e-ticaret işinin pazarının keskin bir şekilde yavaşladığı bir dönemde, 460 milyar dolarlık juggülayı yönlendirmek için göz korkutucu bir görev bıraktı.

Salı günü 55 yaşına giren Ma, 80.000 kapasiteli Hangzhou Olimpik Spor Merkezi stadyumunda veda partisinde merkez sahneye müzik ve ünlülerin eşliğinde eşlik ettiğinden, katılımcılar Alibaba’nın nasıl yönetileceğine dair ipuçlarını almayı umuyor olacak Varis Daniel Zhang.

Ticari bir muhasebeci, yumuşak konuşulan Alibaba CEO'su Zhang, Ma''nun keskin bir tarzı ve karizmatik liderliği, 20 yıl önce Hangzhou şehrinde küçük bir paylaşımlı apartman dairesinde kurduğu eski İngiliz öğretmeni şirketi kurmasından bu yana en tanınmış Çinli girişimci yaptı. doğu Çin.

Ma, 2018'de atandığını belirten bir mesajla, “Süper bir bilgisayarın mantık ve eleştirel düşünme becerilerine, vizyonuna bağlılıklarına, yürekten cesaretle geleceğin yenilikçi iş modelleri ve endüstrilerini almaya cesaret edeme cesaretine sahiptir” dedi. .

Analistler, Zhang'ın en büyük zorluklarından biri, Çin e-ticaret sektörü geliştikçe yeni büyüme alanları bulmak olacağını söyledi.

Geçen hafta, Alibaba, lüks mal perakende platformu Kaola'ya ve yeni stratejiler benimseme esnekliğini kısmen gösteren bir müzik akışı şirketi olan 2.7 milyar dolarlık yatırımını açıkladı.

Çinli bir teknoloji yayın grubu olan 36kr araştırma bölümündeki bir analist olan Liu Yiming, "Alibaba yeni yenilikler veya trendler bulmak istiyorsa, bu öncekinden daha zor olacak" dedi.

“Daniel Zhang için, bu büyük bir meydan okuma olacak.”

Ulusal istatistik ofisine göre, Çin'in online perakende satışları 2019 yılının ilk yarısında sadece yüzde 17,8 oranında arttı ve neredeyse bir önceki yılın yüzde 32,4'lük büyümesinden yarı yarıya indi.

Ma'nın mirası
Ma tarafından geçen yıl ilan edilen istifa planı, böylesine büyük ve dönüştürücü bir teknoloji firmasının kurucusunun bu kadar erken emekli olması nadir olduğu için olağandışı olarak algılanıyordu.

Ma'nın liderliğinde Alibaba, şu anki piyasa değeri 460 milyar dolar olan Asya'nın en değerli borsa şirketi haline geldi. 100.000'den fazla çalışanı vardır ve finansal hizmetler, bulut bilişim ve yapay zeka alanlarında genişledi.

Written by Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Huawei P30 Pro iFixit

Tüm detaylara yakından bakış; Huawei P30 Pro parçalarına ayrıldı [Galeri]

Samsung Galaxy S10 ve Galaxy S10+ için çıkan kilit güncelleme