in

 Spider-Man MCU Çıkışı: Sony Pictures CEO'su "Şimdilik Kapalı", Marvel Olmadan "İyi Olacak" Dedi

Spider-Man MCU Exit: Sony Pictures CEO Says ‘Door Is Closed’ for Now, Will Do ‘Fine’ Without Marvel

Sony Pictures başkanı ve CEO'su Tony Vinciquerra, sevilen karakterin Marvel Sinematik Evrenine geri döneceğini duymayı bekleyen Spider-Man ve Marvel hayranlarının umutlarını kesti. Perşembe günkü bir etkinlikte Vinciquerra, Sony ve Marvel Studios arasında “hasta iradesi olmasa” bile “şimdilik, kapının kapalı olduğunu” söyledi. Ağustos ayında, Sony ve Marvel sahibi Disney, Marvel Studios'un başkanı Kevin Feige'in Spider-Man filmleri üretmeye devam etmesine izin verecek yeni bir anlaşmaya varamadı; bu, karakterin beş filmden sonra MCU'dan çıkacağı anlamına geliyordu. Buna değer, Vinciquerra, Örümcek Adam'ın bir gün geri dönebileceği gibi okunabilen “uzun bir yaşam” olduğunu ekledi.

Perşembe günü Variety'nin Eğlence ve Teknoloji zirvesinde konuşan Vinciquerra, Spider-Man MCU ayrılmasının sebeplerinden birinin, Marvel Studios'un gelecek projeleri sayesinde "inanılmaz derecede ince gerilmiş" olmasının Feige'e bağlı olduğunu iddia etti. Feige şu anda MCU'nun Aşama Dört filmi 10 film ve TV şovu, dördüncü Aşama Beşi'nin bir parçası olacaklarını duyurduğu projeler ve X-Men, Fantastic Four gibi Fox çizgi roman varlıklarını içerecek olan geliştirme projeleri üzerinde çalışıyor. ve Disney tarafından Mart ayında daha önce satın alınan Deadpool. Bu, stüdyonun Ağustos ayındaki düşüşün hemen ardından verdiği tepkiyle aynı doğrultuda.

Etkinlikte ayrıca, Marvel ile uzun süreli bir ilişkisi olan ve MCU'da Happy Hogan'ı oynayan Jon Favreau da vardı ve durumla ilgili düşüncelerini ödünç verdi: “Bu konuda herkesle konuşuyorum, […] Ben temkinli iyimserim. Uzun bir yol olduğunu düşünüyorum ve işbirliğinin bu noktaya kadar gerçekten güçlü olduğunu düşünüyorum, bu yüzden hepimizin birlikte ilerleyebilmemiz için uzağa gideceğimizi umuyorum. ”

Bu arada Vinciquerra, Spider-Man'in MCU dışında “iyi” olacağına inanıyor ve Sony'nin Spider-Man ile başarısına işaret ediyor: Spider-Verse ve Amazon Prime Video dizisi The Boys'a. Birincisi, çok eleştirel beğeni topladı ve hatta Oscar kazandı; ikincisi genel olarak olumlu eleştiriler aldı ve Amazon için en çok izlenen orijinallerden biri haline geldiğini iddia ediyor.

“Harika bir koşumuz oldu [Feige] Spider-Man filmlerinde, ”dedi Vinciquerra. “Bunu çözmenin bir yolu olup olmadığını görmeye çalıştık. […] Marvel insanlar müthiş insanlar, onlara büyük saygı duyuyoruz, ancak diğer taraftan kendimize ait müthiş insanlar da var. Kevin bütün işi yapmadı. […] Örümcek Adam olay filmlerinden önce iyiydi, olay filmlerinde daha iyisini yaptı ve şimdi kendi evrenimiz olduğu için diğer karakterleri de oynayacak. Burada yapmamız gerekeni yapabileceğimizi düşünüyorum. ”

Vinciquerra Spider-Man'ın geleceği konusunda şüphesiz bir yükseliş olsa da, Sony'nin Marvel'in yardımı olmadan yaptığı canlı aksiyon Spider-Man filmlerinden hiç söz etmiyor. 2004’teki Örümcek Adam 2’den bu yana her şey sanal bir felaket oldu – Örümcek Adam 3’te dört film, Şaşırtıcı Örümcek Adam 2, Şaşırtıcı Örümcek Adam 2’de dört film Zehir. Phil Lord ve Christopher Miller'a canlandırmayı Spider-Verse'a yapma özgürlüğü vermeyi bir kenara bırakan Sony, hayatı en değerli mülküne getirmek için doğru yaratıcı ekibi seçme konusunda korkunç bir deneyime sahip oldu.

Tabii ki, bu Sony'yi durduramayacak. Kendi Marvel evreninin bir parçası olarak, Tom Holland ile baş rolünü yinelemek üzere hazırladığı iki Spider-Man filmi var. Yönetmen Andy Serkis ile Venom filminin devamı olan Temmuz 2020'de filme çeken ve süzülen Jared Leto-starrer Morbius Ekim 2020’ye gidildi ve Sinister Six, Avcı Kraven, Silver Sable, Black Cat ve Silk filmlerine dayanan filmler geliştirildi. Ayrıca Vinciquerra, Spider-Man dünyasında geçen “beş veya altı” TV dizisine baktıklarını söyledi.

Written by Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Intel is retiring its Kaby Lake desktop processors

Intel is retiring its Kaby Lake desktop processors

Mi Sale Offers Include Redmi Note 7 Series, Mi A2, Redmi Y3, Mi TV Discounts, and More

Mi Satış Teklifleri, Redmi Note 7 Serisi, Mi A2, Redmi Y3, Mi TV İndirimleri ve Daha Fazlasını İçerir