in

 Telekom Satıcıları Prasad'dan BSNL'yi Ödemeyi Yapmasını İstedi. 3.000 Crores Ücreti

Telecom Vendors Ask Prasad to Make BSNL Pay Rs. 3,000 Crores Dues

Telekom satıcıları derneği TEMA, Haberleşme Bakanı Ravi Shankar Prasad'ın R alma konusunda müdahalesini istedi. Devlet firmasına birkaç defa tedarikçiler ve üreticiler tarafından hatırlatılmasına rağmen, BSNL'den 3.000 croes aidat var.

Bakana yapılan bir yazıda, Telekom Ekipmanları Üreticileri Birliği (TEMA) şunları söyledi: "BSNL satıcıları tarafından daha önce yapılan çalışmalar için USOF’dan BSNL’ye fon tahliyesi sorunu var. DoT, BSNL’de uzun yıllardan beri herhangi bir hisse senedine zarar vermedi Diğer operatörlerin ağ dağıtımında on binlerce tiraja yatırım yaptıkları gibi.

“O&M için BSNL ile fon bulunmayan bu senaryoda, satıcıların oynamaması ve ihale şart ve koşullarına göre vadesi gelen ödemeleri beklemesi için departmanlar arası sorunları arttırmak suretiyle ödemeler ertelenmektedir. bu konudaki acil müdahaleniz için lütfen beklemedeki ödemelerin BSNL’den üretici satıcılara 15 Ekim 2019’a kadar derhal serbest bırakılmasını sağlayın. "

Mektupta, Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman'ın son talimatından, hükümet departmanlarından 15 Ekim'e kadar likidite sağlamak için tedarikçi ve hizmet sağlayıcıların ödenmemiş aidatlarını temizlemeleri istendi.

"Amaç, telekom ekipmanları üreticilerini, tedarikçilerini ve MSME'lerini temsil eden bir dernek olarak, satıcılardan, MSME'lerden – mal satıcılarından, mal ve hizmetlerden aldıkları hiçbir Devlet Daire Başkanlığı'nın emirlerini yerine getirmemesini sağlamaktır. üyelerimizin BSNL’den, LWE, Bharatnet, USOF ve yaklaşık 3.000 sterlin eşliğinde olan ve diğer projeler için bekleyen çeşitli projeler ve malzemelere karşı ödemelerin alınmaması meselesini gündeme getirdiklerini belirttiler. son birkaç aydır.

“Bu bir endişe meselesi. 'Hindistan'da Tasarla & Yap' görevi altında yoğun yatırım yapan yerli yüksek teknoloji telekom endüstrisi, BSNL’den yapılan ödemelerin tahliye edilmemesi nedeniyle çok büyük stres altında ve bazı üreticilere, satıcılarının yasal bir tehdidi var "TEMA Başkanı NK Goyal mektupta dedi.

"Bu durum devam ederse, endüstrinin artık faaliyetlerini sürdüremeyeceği konusunda ciddi bir anlayışa sahibiz. Bu, yalnızca yerli sanayiyi öldürmekle kalmayacak aynı zamanda BSNL'nin faaliyetlerini de olumsuz yönde etkileyebileceğini" belirtti.

Mektupta ayrıca Maliye Bakanı Sitharaman, Telekom Sekreteri Anshu Prakash ve Harcama Sekreteri G.C. Murmu.

Written by Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HP Pavilion X360 With Built-in Alexa Support Launched in India, Priced Starting Rs. 45,990

 HP Pavilion X360 Dahili Alexa Desteği ile Hindistan'da Piyasaya Sürüldü, Fiyatlandırıldı. 45990

Google’dan YouTube için “makyaj deneten” AR özelliği [Video]