Facebook’tan Creative Labs’ı Kapatma Kararı

Facebook’tan Creative Labs’ı Kapatma Kararı

290
0
PAYLAŞ

Facebook yeni bir karar alarak 2 yıl önce kurmuş olduğu bölümü komple kapattı. O alandaki uygulamalar da sonsuza dek yok oldu.

Facebook bundan iki yıl önce Creative Labs adında bir bölüm kurmuştu. Facebook’un en ilginç bölümlerinden biri olan Creative Labs’ta yeni arayüzler inşa ediliyor, etkileşim sistemleri test ediliyor ve sosyal uygulamalar yapılıyordu. Ancak Facebook bugün bu bölümü geri açılmamak üzere kapattı.

FACEBOOK’TAN BEKLENMEDİK KARAR

Bölüm kapanınca bölüm tarafından hayata geçirilen uygulamalar da ortadan kalkmış oldu. Facebook sözcüsü konuyla ilgili açıklama yaptı ve Slingshot, Riff ve Rooms ögelerini Facebook’un İos ve Android uygulamalarına dahil ettiklerini ancak bir süredir güncellemediklerini söyledi. Sonunda bunları mağazalardan kaldırdıklarını açıkladı.

Ayrıca Facebook Creative Labs Facebook sayfasını da yayından kaldırdı. Şu an için İnstagram’da Hyperlapse ve Layout gibi çalışamaların devam edeceği ifade edildi. Ancak Slinghot ve Riff’i indirmiş olan kullanıcılar kullanmaya devam edebilecekler. Facebook’un neden böyle bir karar aldığı ise merak konusu oldu.

 

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK