in

Google’a Bir Dakikalığına Sahip Oldu

En çok kullanılan arama motorlarından olan Google şirketi, araştırmacıların Google uygulamasında buldukları güvenlik açıklarına para ödüyor.

En çok kullanılan arama motorlarından olan Google şirketi, araştırmacıların Google uygulamasında buldukları güvenlik açıklarına para ödemeye devam etmekte. Bu alanda Google’a sadece bir dakikalığına sahip olan Sanmay Ved’in Google’dan kaç para aldığı da ortaya çıktı. 2015 senesinin Ekim ayında Google’ın kendi domaininin başka bir kişi tarafından 12 dolara satın alındığı bizlere aktarılmıştı. Bu aradan geçen süreden sonra Google, domainini geri alabilmek adına ne kadar para ödediğini açıkladı.

Söz konusu olan kişi, Sanmay Ved, Goole Domains’te, google.com’un satın alınmak için müsait konumda olduğunu görünce hemen şansını denedi ve tüm zamanların en ikonik domain ismini tam 1 dakika boyunca satın aldı. Sanmay Ved, tüm bu olanları gördükten sonra, Google hızlı bir şekilde satın alımı iptal etti. Ardından Google gizli bir ödül verdi. Google’ın blog gönderisinde yapmış olduğu açıklamaya göre, Google Ved’e 6,006.13 dolar ödeme yapmıştı. Bu rakam aynı zamanda Google yazısının rakamlar ile yazılışına karşılık geliyor. Ved ise, bu ödülü The Art of Living İndia’ya bağışladı. Google bunu duyunca, ödeden miktarı ikiye katladı.

Written by Yeliz Gurler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Apple Store’un 3. Yeri Belli Oldu

Apple Adaptör Değiştirme Programı