İnternetin En Hızlı Olduğu Ülke Neresi?

İnternetin En Hızlı Olduğu Ülke Neresi?

313
0
PAYLAŞ

Ülkemizde kullandığımız internet hızı çoğu zaman bize saç baş yıldırtacak kadar yavaş olabiliyor. Peki bütün dünyada durum böyle mi yoksa bazı ülkelerde internet çok daha hızlı mı? İşte İnternetin e hızlı olduğu ülkeler.

Uluslararası Telekomünikasyon Birliği yeni bir rapor yayınladı. Bu raporda ülkelerin internet hızları görülüyor. Pek çok ülke oldukça hızlı bir internete sahip. Ülkemizdeki internet hızı bize saç baş yoldurtacak kadar yavaşlayabilirken bazı ülkelerde bu sorun hiç yaşanmıyor.

ITU yayınladığı listede ülkelerin internet hızlarının güncel bilgilerini verdi. Rapora göre dünyanın en hızlı interneti Güney Kore’de bu ünvan daha önce Danimarka’daydı ancak Güney Kore birinciliği ele geçirmiş. Danimarka ise ikinci sırada. Üçüncü sırada İzlanda, İngiltere ve İsveç geliyor. Türkiye’yi merak ederseniz Türkiye listede 69’uncu sırada. Ancak daha yavaş internet hızına sahip olan ülkeler de var. Liste oldukça uzun ve son sıralarda Malawi, Madagaskar, Etiyopya, Eritre ve Çad var. Bunların sırası 163-167 arasında. Tabii ki internet fiyatları hızla doğru orantılı değil. İlk sıralardaki ülkelerin internetleri daha yavaş olan ülkelerdekinden daha ucuz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK