in ,

İnternetinizin Yavaşlama Sebebi Bunlar Olabilirmiş

Eğer kablosuz internet bağlantısı kullanıyorsanız ve internet hızınız düşükse bunun sebebi evinizdeki aletler olabilir.

İngiltere merkezli bir telekomünikasyon şirketi olan Ofcom yayınladığı raporda evinizdeki internetin çok yavaşlamasına sebep olacak cihazları belirtti. Buna göre evinizdeki kablosuz internet bağlantısı çok yavaşsa bunun sebebi bebek telsizleri ya da mikrodalga fırınlar olabilir. Ayrıca Noel ve yılbaşı ışıkları da internetinizi çok yavaşlatabilmektedir.

BAĞLANTI DÜZEYİNİ ÖLÇEN UYGULAMA GELİŞTİRİLDİ

Aynı firma evinizdeki bağlantı düzeyinizi ölçebilmeniz için bir uygulama geliştirdi. Uygulama ile sinyallerinizin modeminizden telefon ve diğer cihazlarınıza sorunsuz akıp akmadığını kontrol edebiliorsunuz. Uygulama bunu sinyalleri izleyerek yapıyor ve eğer bağlantınız çok yavaşsa düzelmesi için bir dizi öneri de sunuyor.

Firma yaptığı araştırmada İngiltere’de %33’lük bir kesimin süper hızlı internet bağlantısına sahip olduğunu tespit etmiş. Bu bağlantıya sahip olanlar internet üzerinden televizyon izlemek ve görüntülü görüşmeleri sorunsuzca yapabiliyrlar. Ancak geri kalan İngiliz halkının internet hızı 10 Mbit hızı geçmeyen internet bağlantı hızlarına sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Apple Artırılmış Gerçeklik Patenti Aldı

25 Of The Craziest And Most Amazing Tattoo Designs This Month