Android’e Yeni Emojiler Geliyor

Android’e Yeni Emojiler Geliyor

238
0
PAYLAŞ

Android işletim sistemine yeni emojilerin geleceği duyuruldu. Eğlenceli ve ilginç emojilerin olduğu yeni pakette ne gibi emojilerin olduğu haberimizde.

Nexus modelleri ilerleyen günlerde bir güncelleme alacak ve bu güncelelmede yeni emojiler de olacak. Yapılan duyurularda gelecek olan yenilikler arasında emojilere de yer verildi. Android mühendislerinden Hiroshi Lockheimer bir açıklama yaptı ve Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Android kullanıcılarını heyecanlandırmayı başardı.

SADECE NEXUS’A MI GELİYOR?

Yeni emojiler Unicode 8.0 standardının içinde yer alacak ve İos 9.1 kullanıcılarının zaten iki aydır kullanmakta olduğu emojilerden oluşacak. Bu yeni emoji paketi içinde ise unicorn, aslan kafası ve çeşitli yengeç emojileri yer alıyor. Tabii ki birçok farklı emoji de olacak ancak İos’ta en çok beğenilenler bunlardı.

Emojilerin ilk olarak Nexus’a gelmesi diğer kullanıcıları üzdü ancak telefonlar güncelleme almadan önce emojilerin gelmesi olanaksız görünüyor. Nexus kullanıcısı değilseniz Android üreticinizin güncelleme yayınlamasını beklemeniz gerekecek. Ancak çok uzun sürmeden tüm telefonlarda yeni emojiler kullanılmaya başlanması bekleniyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK