Apple’a Dava Açtı Kazandı

Apple’a Dava Açtı Kazandı

227
0
PAYLAŞ

Telefonu bozulduğu için Apple mağazasına giden kullanıcı telefonu bir çalışana teslim etti ve olanlar oldu. Çalışan telefona format attığı için 5 bin tl değerinde cezaya çarptırıldı.

DAHİDEN BEKLENMEDİK HATA

Bilindiği gibi Apple mağazası çalışanları genius, yani dahi olarak isimlendiriliyor. Bu mağazaya telefonu bozulduğu için giden bir kullanıcı telefonu tamir edilmesi için teslim etti ve dahilerden biri telefona format attı. Kullanıcı ise böyle bir şeyden haberdar değildi.

Ancak dahi için işler iyi gitmedi. Format attığı için kullanıcıyla bir tartışma yaşayan dahi, kullanıcıyı ikna edemedi ve iş mahkemeye taşındı. Kullanıcı bilgisi olmadan telefonuna format atılmasını bir türlü kabullenememişti ve mahkeme sonunda Apple’ı cezaya çarptırdı.

68 yaşındaki kullancıı Deric White telefonu geri aldığında içinde ne fotoğraflar vardı ne de videolar. White bunu bilmiyordu çünkü dahi ona bunu söylemeyi unutmuştu. White’ın ise çok sevdiği balayı fotoğrafları sadece telefonunda bulunuyordu. Sonuç olarak manevi değeri olan fotoğraflarının hepsini kaybetti. White tazminat davası açtı ve mahkeme Apple’ı beş bin tl tutarında bir cezaya çarptırdı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK