in

Google Pixel 4 Face Unlock, Gözleriniz Kapalı Olsa da Çalışıyor, Google Önemli Bir Güvenlik Kusuru

Google Pixel 4 Face Unlock Works Even If Your Eyes Are Closed, a Major Security Flaw Google Won’t Fix

Google Pixel 4, yüz kilidini açmak için özel bir donanıma sahip olan fırından yeni çıkmıştır; Google’ın iddia ettiği bir şey, kolaylık sağlamak için eklenen hareket algılama özelliği ile hızlı ve doğru bir kimlik doğrulama yöntemidir. Ancak, Pixel 4'teki yüz kilit açma protokolünün, kullanıcıların bakmadığı veya gözlerinin kapalı olduğu halde telefonun kilidini açabileceği gibi büyük bir kusuru olduğu anlaşılıyor. Bu güvenlik korkusu sadece ilk Pixel 4 kullanıcılarının keşfettiği bir hata değil. Bunun yerine, Google’ın kendisi kullanıcıları, gözleri kapalıyken bile veya birileri bunu bilmeden yüzlerinde tutarsa ​​Piksel 4’ün kilidi açılabileceği konusunda uyardı.

Pixel 4'ün kalın üst çerçevesi çift yüzlü IR kameralara, sel aydınlatıcısına, nokta projektörüne, öne bakan bir kameraya ve Soli radar çipine ev sahipliği yapıyor – hepsi de kimlik doğrulama için yüz verilerini tanımak için birlikte çalışıyor. Ancak, böyle bir donanıma sahip olmanın amacı gözler kapalı olsa bile telefonun kilidini açabileceği zaman ortaya çıkıyor. En bariz suiistimal senaryosu, bir başkasının Pixel 4'ü telefonun uyurken ve kilidini açarken sahiplerinin yüzünün önünde tutabilmesi, veri hırsızlığı gibi felaketlere yol açması ve hatta yüz kilit açma protokolü tarafından korunan bankacılık uygulamaları aracılığıyla soyulmasıdır. .

BBC'den Chris Fox bu kusuru bir klipte gösterdi paylaşılan Piksel 4'ün, gözlerinin kapalı olmasına rağmen sadece yüzünün önünde tutarak kendisini açarken görülebildiği Twitter'da. Aynı şey diğer birkaç kişiye de kopyalandı. Ve Google’ın, kullanıcıların gözlerini kimlik doğrulama için açık tutmasını gerektiren bir seçenek ekleyerek bu güvenlik açığını düzelteceğini düşünüyorsanız, bu maalesef gerçekleşmeyecek. Google’ın BBC’ye Pixel 4’ün satışa çıktığında yüz kilidini açma özelliğinin nasıl çalıştığını söylediği bildirildi.

İşte Google’ın destek sayfası şöyle diyor: “Gözleriniz kapalı olsa bile, yüzünüze tutulursa telefonunuz başka bir kişi tarafından da açılabilir. Telefonunuzu ön cebiniz veya el çantanız gibi güvenli bir yerde saklayın ”. Google’dan bir başka ipucu, Pixel 4’ün, kullanıcılar istemediği zamanlarda bile kilidini açabileceğini söylüyor.

Herhangi bir güvenliği aksatmamak için Google, kullanıcıların kilitleme modunu etkinleştirmelerini önerir (Ayarlar> Ekran> Gelişmiş> Ekranı Kilitle> Ekranı kilitle seçeneğini göster) her zaman endişelendiklerini düşünüyorlar. Bu yüzden, temel olarak, gelişmiş donanıma sahip bir telefona sahipsiniz, ancak kolayca yararlanılabilir. Endişelenmeniz durumunda, kestirmeden veya uyumadan önce her gün kilitleme modunu aktif hale getirme zorunluluğunu yaşamanız gerekir.

İlginç bir şekilde, Pixel 4'ün uygulamalı görüntüleri geçen ay çevrimiçi olarak ortaya çıktığında, görüntüler kullanıcıların yüzlerinin kilidini açmak için gözlerini açık tutmasını zorunlu kılacak özellikte bir geçiş gösterdi. Google, “Pixel 4 Face Unlock'un güvenlik gereksinimlerini güçlü bir biyometrik olarak karşıladığını” ve buradaki en güvenli yüz kilidi açma çözümlerinden birinin, ancak istismar edilmesinin çok kolay olduğunu iddia ediyor.

Written by Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp için kullanıcıları sevindirecek yeni özellik

Huawei P30 Pro

Huawei P30 Pro için gerçeklik payı yüksek yeni taslak tasarım