in

OnePlus 5, OnePlus 5T OxygenOS 5.1.3 Güncellemesi Alınmaya Başladı

OnePlus 5 ve OnePlus 5T kullanıcıları OxygenOS 5.1.3 güncellemesini almaya başladı. Bu haftanın başlarında, OnePlus 6 yeni bir yazılım güncellemesi olarak OxygenOS 5.1.8 almaya başladı. Özellikle Hintli kullanıcılar için, güncelleme geçen hafta yayımlanan OxygenOS 5.1.7 ile piyasaya sürülen tüm özellikleri getirdi. Bununla birlikte, şirket eski akıllı telefonlarını (OnePlus 5 ve 5T) unutmadığını, çünkü bu telefonlar için de OxygenOS'un en son sürümü için bir havadan güncelleme (OTA) güncellemesi başlattığını belirtti.

OnePlus 5 ve OnePlus 5T, en son OxygenOS 5.1.3 yazılım güncellemesini alıyor. Güncellemenin dosya boyutu 58 MB civarındadır. Güncelleştirmenin değiştirilmesi, sistem güncellemelerini gerektirir ancak en son Android güvenlik düzeltme ekini içermez. Birkaç başlık altında yapılan optimizasyonlar ve önyükleyici ile ilgili bir güvenlik sorunu için yapılan bir düzeltme ile gelen sadece küçük bir güncelleme – belki de OxygenOS 5.1.7 güncellemesi ile giderilen OnePlus 6 önyükleyici güvenlik açığına benzer bir sorunu ele alıyor . Güvenlik sorunu çözülmüş olsa da, Google’ın Haziran ayındaki güvenlik düzeltme ekinin en son OxygenOS güncellemesine dahil edilmemiş olması talihsiz bir durumdur.

oneplus 5 oxygenos 5 1 3 OnePlus 5 Oxygen OS

OnePlus 5'teki OxygenOS 5.1.3 güncellemesi

OnePlus’un ilk önce OxygenOS 5.1.3’ün piyasaya sürülmesi ile ilgili duyuruyu 15 Haziran’daki bir forum mesajı aracılığıyla ancak daha sonra silmek için yaptığını belirtmek ilginçtir. Bununla birlikte, şirket daha sonra 17 Haziran'da aynı bir yazı yayınladı. Şu an itibariyle, OnePlus'ın neden önceki yazığını kaldırmaya karar verdiği belli değil. Bazı kullanıcılar en son güncellemede çeşitli konularla ilgili şikayetler yayınladılar, ancak bu tür şikayetler hemen hemen her güncellemenin kullanıma sunumu sırasında yaygındır.

Bu arada, OnePlus 5 ve 5T'deki OxygenOS 5.1.3 yazılım güncellemesi aynı zamanda otomobiller için Bluetooth ses ile ilgili bazı tutarsızlıkları da giderir. Bazı kullanıcılar görünüşte bağlantıyla ilgili kararlılık sorunları yaşıyorlardı, ancak sorun çözülmedi. Ek olarak, birkaç genel hata düzeltmesi ve iyileştirme de güncelleme ile ortaya çıkmıştır.

OTA güncellemesini almayan OnePlus 5 ve OnePlus 5T kullanıcıları, giriş yaparak kontrol edebilir Ayarlar> Sistem güncellemeleri. Ayrıca, en son OxygenOS ROM'u OnePlus forumları üzerinden indirebilir ve verilen talimatları kullanarak yükleyebilirsiniz. Her zamanki gibi, kullanıcıların tam bir yedekleme yapmaları ve güncellemeyi yüklemeden önce bataryanın şarj edilmesini sağlamaları önerilir.

Written by Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teknoloji tarihinin kara günü; Google, Huawei ilişkisi askıda!

Xiaomi Said to Target as Much as $6.1 Billion in Honk Kong IPO

Xiaomi, Honk Kong'da halka arzda 6.1 Milyar Dolara Kadar Hedef Verdiğini Açıkladı