in

Samsung Galaxy, Eylül Ayı Gecikmelerinden Sonra Hazır Olacak

Samsung Galaxy Fold Now Ready for September Launch After Delays

Şirket, Perşembe günü yaptığı açıklamada, Samsung Electronics'in ilk katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Fold, bu yılın başlarında ekran sorunları nedeniyle piyasaya sürülen gecikmeden sonra Eylül ayından seçilen pazarlarda satışa çıkacağını belirtti.

Samsung, merakla beklenen katlanabilir telefonunun akıllı telefon satışlarını işaretleyeceğini umuyor, ancak ABD pazarına girdiği için Nisan ayında bildirilen numunelerdeki hatalardan dolayı engelleme engellendi.

Gecikmeler, yaz mevsiminde yavaş yavaş Güney Koreli teknoloji devi satışlarında ciddi bir kazanç sağlayabilirdi.

Samsung, yaptığı açıklamada yaklaşık 2.000 $ (yaklaşık 1.38.000 Rs) telefonunda iyileştirmeler yaptığını ve son testler yaptığını söyledi. Değişiklikler arasında ilk gözden geçirenlerin sorunlu bulduğu menteşeleri güçlendirmek vardı.

Analistler, örnek Folds ile yapılan aksaklıklar hakkındaki başlıkların lansman çevresinde tüketici heyecanını azaltacağını söyledi.

SK Securities'in analisti Kim Young-woo, "Galaxy Fold'a tüketici güveni önemli ölçüde kötüleşti. Samsung bu yıl 300.000 cihaz satmayı başarırsa, gecikme göz önüne alındığında bu iyi bir performans olabilir," dedi.

Samsung, daha önce ilk yılda en az 1 milyon Fold ahize yapmayı planladığını, yılda ortalama 300 milyon telefon ürettiğini söyledi.

Dünyanın en iyi akıllı telefonu üreticisi Apple Inc'in çığır açan iPhone 2007'de piyasaya sürülmesinden bu yana pek çok sürprizle karşılaşan bir segmentte katlanır tasarımını geleceğe taşıdı.

Çin rakibi Huawei Technologies, eylül ayında satışa çıkması beklenen Mate X adlı katlanabilir bir ahizeyi de duyurdu.

Written by Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Realme XT India Launch Date Set for September 13, Sports a 64-Megapixel Camera

 Realme XT Hindistan 13 Eylül Tarihine Girecek 64 Saatlik Bir Spor Kamerasını Başlattı

Geleceğin kuryesi; Ford’dan iki bacaklı insansı robot [Video]