Samsung Galaxy S7’ye Sıvı Soğutma Ekleyecek

Samsung Galaxy S7’ye Sıvı Soğutma Ekleyecek

334
0
PAYLAŞ

Samsung’un son amiral gemisi telefonu olan Galaxy S7 ısınma sorununu yaşamayacak. Bu sorunu engellemek için telefon yeni bir özellikle, sıvı soğutma sistemiyle geliyor.

Akıllı telefonların çoğunda karşılaşılan aşırı ısınma sorununa firmalar bir çare bulmak için sürekli çalışıyor. Samsung da yeni gözdesi Galaxy S7 için bir çözüm bulmaya çalışıyor ve yeni bir özellikle bu sorunu ortadan kaldıracak gibi. Aşırı ısınma hem kullanıcıyı rahatsız ediyor, hem de telefona zarar verebiliyor.

SAMSUNG TELEFONU KALINLAŞTIRMADAN EKLEMEK ZORUNDA

Çin’den duyulan bir söylentiye göre Samsung yeni telefonlarına sıvı soğutma sistemi ekleyecek. Bilgisayarlarda görülen suvı soğutla sistemi telefona nasıl sığdırılacak şu an için bilinmiyor ancak Samsung’un 0.6mm kalınlığında olan sıvı borularıyla yapmayı planladığı düşünülüyor.
Sıvı soğutma daha önce de Xperia Z5 ve Lumia 950 XL’da denenmişti ancak Samsung için işler daha zor çünkü maliyeti yükseltmeden ve telefonun kalınlığını artırmadan yapmak zorunda. Galaxy S7 firmanın en gelişmiş telefonu olacak ve firma bu konuda oldukça titiz çalışıyor.
 

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK