Whatsapp Barajı Devirdi

Whatsapp Barajı Devirdi

196
0
PAYLAŞ

Cihazlarda en fazla kullanılan mesajlaşma uygulaması Whatsapp, bugün ulaştığı 1 milyar abone sayısını geride bırakarak rekor kırdı.

Günümüzde, sosyal medya ve akıllı telefon uygulamaları en çok kullanılan uygulamalar arasında yer alıyor. En popüler mesajlaşma uygulamalarından bir tanesi konumunda olan Whatsapp, bugün tam 1 milyar abone edinerek, eski rekorunu geride bıraktı ve yeni bir rekor elde etti. Sosyal medya araçlarından olan Facebook’un çatısı altına giren mesajlaşma uygulaması Whatsapp, her geçen gün gücüne güç katan bir uygulama olarak, kullanıcı sayısını da arttırmaya devam ediyor.

Whatsapp’ın bu kadar yaygınlaşması durumunun ardından Facebook’un kurucusu olan Mark Zuckerberg, gelinen bu son noktayı, Whatsapp uygulamasının kullanıcı sayısının milyar barajını geçtiği şeklinde yorumladı. Seneler önce, sosyal medya uygulamalarından olan Facebook da 1 milyar barajını aşıp geride bırakmıştı. Şimdi günümüze baktığımız zaman Facebook uygulamasının 1 milyar 600 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı olduğu ortaya çıkıyor. Sosyal medya ve akıllı telefon uygulamaları arasında, 2016 tarihinde, yıllar önceki Facebook rekorunu geçen ilk olarak Whatsapp uygulaması oldu.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK