in

Xiaomi, halka arz başladıktan sonra hedefi düşürdü

Xiaomi Lowers Target as It Kicks Off IPO

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi Perşembe günkü halka arzını başlattı, ancak şirketin asıl iş hakkında karışık görüşlere sahip olmasıyla birlikte, şirketin beklenenden çok daha az bir sürede yaklaşık 6.1 milyar dolar (yaklaşık 41.600 sterlin) alacağı tahmin ediliyor.

Xiaomi, Hong Kong IPO ile 10 milyar dolar (yaklaşık 68.000 ton rütbe) zam yapmayı umuyordu; bu, Alibaba'nın 25 milyar dolardan bu yana en büyüğü olmasını (kabaca R7. 1.7 lakh crores) 2014 yılında New York’un ilk çıkışını yaptı ve şirkete yaklaşık 100 milyar dolar değer verdi. kabaca RS 6.8 lak).

Ancak, Bloomberg News’e göre, yaklaşık 53,9 – 69,8 milyar dolar değerinde olan 17 HKD’de 22 HKD’de 2,18 milyar hisseleri teklif ediyor.

Xiaomi, aynı zamanda, Hong Kong’daki, Çin’in iki numaralı ekonomisinde pazarlar açmak için anakara yetkilileri tarafından açıklanan yeni kurallar çerçevesinde, Şangay’da yeni Çin Depo Makbuzları (CDR’ler) lanse etmekle aynı anda Hong Kong’daki hisse senetlerini listeleyen ilk şirket olmayı ummuştu.

Ancak Salı günü, Hong Kong'da halka arzını tamamlayana kadar CDR'lerin listelenmesi kararını erteledi. Çin Menkul Kıymetler Düzenleme Komisyonu, başlangıçta 19 Haziran’da yapılması planlanan girişleri iptal ettiğini söyledi.

Bu gecikme, Xiaomi'nin iş modeli hakkında farklı piyasa görüşlerinin yanı sıra, düşük değerlemenin sebepleri arasındaydı.

CEO Lei Jun, özellikle akıllı telefonlar olmaktan elde ettiği gelirlerin yüzde 70'ine rağmen, çevrimiçi oyunlar ve reklamlar yoluyla para kazanan bir İnternet hizmetleri şirketi olduğunu iddia etti.

Çin’de çoğunlukla ucuz ama kaliteli akıllı telefonlar satan firma, iç pazarda doyma noktasına ulaştığında, yakın zamanda Paris’te ilk amiral mağazasını açan Avrupa’ya girmek istiyor.

China Mobile Ltd ve ABD kablosuz yonga devi Qualcomm, temel yatırımcıların arasında ve 9 Temmuz'da listelenmesi bekleniyor.

Written by Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The New Apple TV Is My Next Game Console

Yeni Apple TV Sıradaki Oyun Konsolum

Samsung Galaxy Note 10

Ortaya çıkan sızıntılardan hazırlanan gerçekçi Samsung Galaxy Note 10 tasarımı