in

Xiaomi, Honk Kong'da halka arzda 6.1 Milyar Dolara Kadar Hedef Verdiğini Açıkladı

Xiaomi Said to Target as Much as $6.1 Billion in Honk Kong IPO

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi Corp, bu hafta başlayacak bir Hong Kong IPO'sundan 6.1 milyar dolara (kabaca 41.500 cros) çıkarmayı planlıyor, konuyla ilgili bilgi sahibi kişiler, dünyanın en büyük teknolojilerinden biri olacak? yıl.

İnternet bağlantılı cihazlar da yapan Xiaomi, halka arzında ilk halka arzında (IPO) yaklaşık yüzde 65'lik hisse senedi dahil olmak üzere yaklaşık 2.18 milyar hisse satmayı planlıyor. İnsanların

Pekin merkezli Cayman merkezli şirket, Çinli ekspres teslimat şirketi S.F. İnsanlara göre, yerli telekom servis sağlayıcısı China Mobile ve devlet tarafından işletilen bir grup olan Çin Tüccarlar Grubu Holding Holding.

İnsanlar, halka açık yatırımcıların halka arzda halka açık hisselerin yüzde 13 ila yüzde 15'ini alması bekleniyor. Şirket, Pazartesi günü perakende yatırımcılardan emir almadan önce temel yatırımcıların kadrosunun değiştirilebileceğini söyledi.

Şirket, kitabı Perşembe günü sezgisel yatırımcılara açacağını söyledi.

Xiaomi, China Mobile ve China Tüccarlar Grubu yorum yapmaktan kaçındı. Qualcomm ve S.F. Holding, yorum taleplerine hemen yanıt vermedi. Tüm insanlar, bilgilerin halka açık olmadığı için tanımlanmayı reddetti.

Reuters Salı günü, Xiaomi'nin ana hisse senedi teklifini erteleme kararını takiben olası değerlemesini 55 milyar dolara düşürdüğünü ve 70 milyar dolara düşürdüğünü bildirdi.

Erteleme, şirket ve düzenleyiciler arasında Çin'in depozito makbuzlarının (CDR'ler) değerlemesi konusundaki bir anlaşmazlıkla tetiklendi, kaynaklara göre, Pekin'in yurtdışında listelenen Çinli teknoloji devlerini geri çekmeye yönelik çabaları konusunda şüphe uyandırdı.

Xiaomi'nin Hong Kong ve anakara teklifleri arasında bölünerek 10 milyar dolara kadar yükselmesi bekleniyordu. CDR'lerinde yaşanan gecikme, onları Çin'in büyük teknoloji listeleri için küresel olarak rekabet etmeleri ve ana yatırımcılara ülkenin teknoloji şampiyonlarına girmelerini sağlayan bir araç olarak tasarlayan Çinli yetkililer için bir darbe oldu.

Written by Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

OnePlus 5, OnePlus 5T OxygenOS 5.1.3 Güncellemesi Alınmaya Başladı

Hangi kamera daha başarılı; DJI Osmo Action ve GoPro Hero 7 karşılaştırması [Video]