in

Xiaomi, ikinci çeyrekte Hindistan akıllı telefon pazarına liderlik etmeye devam ediyor

Xiaomi Continues to Lead Indian Smartphone Market in Q2 2019: Counterpoint

Çinli cep telefonu üreticisi Xiaomi 2019'un ikinci çeyreğinde (Q2) en üst sırada yer aldı ve Hindistan'da akıllı telefon gönderileri 37 milyon adede yükseldi. İkinci çeyrek sevkiyat rekoru kırdı. .

Akıllı telefon markaları Oppo, Vivo, Realme ve OnePlus'ı içeren Çin'in BBK Grubu, Counterpoint'in "Market Monitor hizmeti" raporuna göre Hindistan'da ilk kez lider bir akıllı telefon üreticisi oldu.

Samsung'un gönderileri bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 7 azaldı, ancak, yenilenen A serisi ve M serisiyle QOQ'da yüzde 30 büyüme gösterdi.

Huawei'nin ticari yasağı, gönderileri yıllık bazda (YoY) düştüğü için Hindistan pazarını etkiledi, ancak marka ilk on akıllı marka kategorisinde yer almaya devam ediyor. Hindistan'ın büyümesi yeni lansmanlar, eski cihazlarda fiyat indirimleri ve markalar arasında kanal genişlemesiyle gerçekleşti.

“Çevrimdışı kanallara odaklanan markalar, çevrimiçi-özel serilerle çevrimiçi kanallara genişledi. Benzer şekilde, çevrimiçi-özel diziyle pazara giren markalar şimdi kilit çevrimdışı perakendecilerle ortaklıklar kurarak çevrimdışı kanala erişimlerini artırıyor. Bu strateji iyi çalışıyor tüm lider ölçek oyuncuları için, "Counterpoint Research Genel Müdürü Tarun Pathak bir açıklamada bulundu.

"Ayrıca, markalar yeni ürün katmanlarını hedeflemek veya genişletmek için birden fazla seri başlatıyor. Bu, birden fazla hızlı büyüyen segmenti hedeflemek ve çeşitlendirmek için ürün portföylerini genişletmelerine yardımcı oluyor."

Premium segmentte OnePlus, Samsung'u yeni piyasaya sürülen OnePlus 7 serisi için güçlü talep nedeniyle bir numaralı oyuncu olmayı başarırken, Realme, Asus, OnePlus ve Nokia HMD en hızlı büyüyen markalar (YoY) oldu.

“İlk beş markanın toplam sevkiyat hacmine katkısı, yeni lansmanlar ve hibrit kanal stratejisi sayesinde şimdiye kadarki en yüksek seviyesine ulaştı. Yerelleştirme, markalaşma ve inovasyon, Hindistan gibi rekabet gücü yüksek bir pazarda büyümenin bir sonraki temel faktörleri olmaya devam edecektir.

Counterpoint Research’te Araştırma Analisti Anshika Jain, “Pazar, pazardaki uzun kuyruk markaları arasında daha fazla sayıda çıkışa yol açan birkaç marka tarafından kontrol edilen hisselerin çoğunluğuyla daha da yoğunlaşmaya devam edecek” dedi.

Written by Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mi Charge Turbo Wireless Charging Tech to Launch on September 9, Xiaomi Confirms

 Mi Charge Turbo Kablosuz Şarj Teknolojisi 9 Eylül'de Başlayacak Xiaomi Onayladı

Twitter, “retweet” kurallarını değiştiriyor