in

2K16 Dövme Skandalı

Oyun alanında en gerçekçi basketbol oyunu serisi olarak gösterilebilen NBA 2K16 oyunda kullanılan dövmeler davalık oldu.

Bilgisayar ve Play Station oyunları arasında en gerçekçi basketbol oyunu serisi olarak gösterilebilen NBA 2K16 oyunda kullanılan dövmeler davalık oldu. Teknoloji alanında gösterilen spor oyunları, mümkün olduktan sonra gerçeğe yakın bir deneyim sunmaya çalışmaktadır. Burada sporcuların fiziksel özellikleri ve yüz hatları, hatta dövmelerine kadar girilen detaylar, şimdi de mahkemeye taşındı. NBA oyununun 2K16’da tam olarak bu detayları kullanılarak geliştirilmiş bir oyun ancak bu sefer oyunda bulunan dövmeler ile alakalı konu mahkemeye taşınmıştır.

NBA 2K16 oyununu üretmiş olan 2K Sports’un ana firması olan Take – Two ‘ya birçok ünlü oyuncuların dövmelerini tasarlayanlar tarafından dava açılmıştır. Take – Two’nun oyun içerisinde kullanılmış olan çizimler için para ödmesi gerektiğini Solid Oak Sketches ve LLC iddia ediyor. Dövme hakkında herhangi bir telif hakkı gerekmiyor. Fakat Solid Oak’un iddiasına bakılacak olursa, sanatçıların grafik, çizim ve heykel çalışmaları kanun tarafından korunmak zorundadır.

Written by Yeliz Gurler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Manyetik Raylı Tren Kore’de

Akıntı Sensörleri Boğaz’da