in

Argonus ve Taş Tanrıları, 70'lerin fantastik filmlerinden esinlenilmiş eski okul macerası

Argonus ve Taş Tanrıları, 70'lerin fantastik filmlerinden esinlenilmiş eski okul macerası

Argonus ve Taş Tanrıları, (çok) retro canlanma Shadowgate'in yapımcısı Zojoi'nin yeni ve serbest dolaşımlı bir macera oyunudur. Selefi kadar cezalandırıcı değildir – sizi yanlış yöne bakmaktan hemen öldürmez – ama yine de, eskiden beri, Yunanistan'ın mitolojik antik kentinde endişe verici bir biçimde canlandırılmış bir adada batmış olan çok eski bir tür okul deneyimi. taş heykeller.

Oyun, Sirenlerin çekici şarkısı sayesinde kedere gelen ünlü Argo gemisi gemisinde bir tarihçi olan Argonus'un hikayesini anlatıyor. Neyse ki, mahsur olduğunuz ada, tanrıların tapınaklarıyla doludur; Kötü haber ise, tanrıların bir tür gerizekalı olduğu ve yalnızca artımlı olarak size yardımcı olacağıdır – ve eğer onları ilk önce sağlam bir şekilde yaparsanız, gerçekte ne istediklerini çözmeyi içeren bir süreç. İlk ilham kaynağı aslında '60'lı ve 70'li yılların harika fantastik filmlerine saygı' olarak nitelendiren Steam listesine göre filmlerden geliyor.

Çok genel olarak, Argonus, Myst gibi Shadowgate'ten daha oyunlara benzer, ancak tüm aşılamaz, çıldırtan bulmacalar olmadan. Bunun yerine, "klasik" bir macera oyunu mantığı üzerine inşa edilmiştir: Mesela bir yangına başlamak için merdiven bulmak, dev bir Hera heykeli için dua etmek ve diğer şeylerin yanı sıra bir koyun kesmek gerekir. Oyun dünyası özellikle yoğun hissetmiyor, ama çok hoş ve biraz aşağı çevirdiğinizde müzik güzel. (Onun Gerçekten mi varsayılan ayarlarda yüksek sesle.)

Birkaç saatimi Argonus'a ve Taş Tanrıları'na koydum ve herhangi bir kesin karar vermek için yeterince yakın bir yerdeyken, şu ana kadar oldukça eğlendim. Yukarıdaki fragmanın yeterince net olmaması durumunda, kesinlikle retro izleyici kitlesine yöneliktir, ancak Shadowgate'in aksine, sadece eskiden ziyade eski bir tarzda modern bir çekim gibi ortaya çıkar. eski– bir sonraki adımda ne yapmanız gerektiğine dair hiçbir fikriniz olmadan sizi bekletmekle tamamen mutlu olduğu konusunda uyarılırsınız. (Hedef kitle için olsa da, bu muhtemelen bir satış özelliği.)

Argonus ve Taş Tanrıları bugün Steam'de mevcut. Daha fazla bilgi zojoi.com'da.

Written by Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 yeni Huawei ve Honor akıllı telefon için EMUI 9.1 müjdesi

Haziran ayı içinde Android Pie güncellemesini alacak Samsung telefonlar