in

FIFA'dan nefret ediyorum ve oynamayı bırakamıyorum

I Hate FIFA and I Can

Futbolu seviyorum. Ve video oyunlarının dışında, Zlatan Ibrahimoviç ya da koç olarak oynama şansım yok. Tabii, süper arabalarla gezemem ya da oyuncularıma kötü bir yarıdan sonra saç kurutma makinesi tedavisi veremem, ama futbol simülatörleri fantezilerimin çoğunda şımartmama izin veriyor. Berlin'deki Juventus FC ile FC Barcelona arasında geçen sezonki UEFA Şampiyonlar Ligi Finalini yeniden canlandırabilir ve İtalyan zaferini kazanabilirim; ya da FC Bayern Münih gibi Alman milli takımına karşı kulüp ve ülkeyi kuran tek top fikstürüne katılın. 15 yıllık özel oyundan sonra zayıflayan şey, EA'nın FIFA'sının tuhaflıkları ve kusurları, yıllar içinde bir para çukuruna dönüştüğüdür.

Ne demek istiyorum? Ben bir ilerleme hayranıyım. Bir kulübün gelişiminden sorumlu olmak ve kendi anlatımımı şekillendirmek bana tatmin edici bir amaç duygusu veriyor. Ve uzun vadede hiçbir şey, endüstrinin iki büyük isminde de mevcut olan iki kariyer modu seçeneğinden daha ödüllendirici değildir: EA Sports 'FIFA ve Konami'nin Pro Evolution Soccer'ı.

Takım seçiminden, nasıl oynadıklarına, hedefleri ve hatta gömleklerinin arkasındaki sayılara kadar her şeyi kontrol eden bir takımın yöneticisi olabilirsiniz. Veya sahadaki kendi kaderiniz dışında hiçbir şeyin kontrolünü elinde tutamayan bireysel bir oyuncu olabilirsiniz. Her iki mod da performansınıza bağlı olarak kulüp değiştirmenize izin verir ve oyuncu modunda emekli olabilir ve ardından yönetici olmayı seçebilirsiniz. Her şey çok iyi yapılmış – ve aynı zamanda oldukça eğlenceli – ama son on yıl boyunca bu modların genişliği ve uzunluğu boyunca geçirdiğim kadar zaman harcadığınızda, solmaya başlıyor.

Sorunun kökü
Hem FIFA hem de PES, yıllık sürümlerdir ve mütevazi başlangıçlarından itibaren çok uzun bir yol kat etmişlerdir. Şimdiye dek, özellikle kariyer modları gibi klasik özelliklerle küçük, evrimsel adımlar atma eğilimindedirler. Bu, FIFA için Ultimate Team ve PES için myClub gibi yüzlerce garip özellikten daha ince bir ürün geliştirmenin yetersiz kalması ve finansal olarak kazanç sağlayan çevrimiçi modlara odaklanmanın bir kombinasyonudur. Çevrimdışı oyuna azaltılmış bir odaklanma ile, oyuna dahil olmadan ilerleyebilme hissi de çevrimiçi azalır.

Bazıları, bu fantezi spor modüllerini, takımınızdaki seviyeyi yükseltmek ve bir amaç duygusu ile anlamlı bir ilerleme sunmak olarak düşünebilir. Ama bana göre, Ultimate Team küratörü olarak oyuncu ile bir müzayede evidir. Madeni para kazanmak için diğer Ultimate Team oyuncularına karşı çıkması gereken rastgele bir seviyede düşük seviyeli bronz renk kodlu oyuncu ile başlarsınız. Bunlar daha sonra, oyuncu kontrollü piyasada sizi sinir bozucu bir teklif sürecine dahil edebilecek, zaman zaman fiyatların dalgalanmasına neden olabilecek Gümüş veya Altın kartlar şeklinde daha iyi personel için alınıp satılabiliyor. şans. Ayrıca EA'dan rastgele oluşturulmuş bir paketi herhangi bir şeyden daha çok bir lotodan seçebilirsiniz. Ayrıca EA Sports Twitter hesabını takip edebilir ve büyük miktarda jeton karşılığında bir "Nadir Paket" in satış yapmasını bekleyebilirsiniz.

Bunu biliyorum çünkü yukarıdakilerin hepsini yaparak zamanımı boşa harcadım. Akıllı telefonumda FIFA arkadaşı uygulamasını kullandım, böylece mağaza etkinliğimi izleyebildim, açık artırma zamanlayıcısının bitiminden önceki son anda kimsenin beni şaşkına çeviren yeni Jesus Navas tipi sağ orta saha oyuncusu ile ilgili teklif vermesini istemedi. Ekibimin çalışmaya devam etmesini sağlamak için düzenli olarak ihtiyaç duyduğum "Altın" sözleşme paketlerinde en iyi anlaşmayı aldığımdan emin olmak için arama sonuçlarının sayfasından sonra sayfa boyunca gezinerek saatler geçirdim. Ve transfer tekliflerini beklemek, kart satmak veya sözleşmeler almak için harcadığım zaman arasında biraz futbol oynadım. FIFA oynamak bir iş haline geldi ve iki ay sonra istifa ettim.

Ultimate Team, en sevdiğim eğlenceyi bir angaryaya dönüştürerek ve aynı zamanda video oyunları devi Electronic Arts için bir para kazanma makinesine dönüştürmemi sağladı. Tüm sıradan alışverişleri tam anlamıyla bir ücret karşılığında atlayabilirsiniz. EA, yalnızca Ultimate Team kullanımı için FIFA puanları satacaktır, Rs için 100 puan ("Altın" eşya için yeterli). 69'a kadar 12.000 puana kadar size harika bir Rs mal olacak. 5999. Tüm bu zaten Rs üzerinden ödediğiniz bir oyun için. 3.000, fırlatma sırasında.

Çevrimdışı önemli
Buna değer, FIFA (ve ayrıca PES) 'de oynanış oynanışını sürekli olarak geliştirdi. FIFA 16, serinin pacey saldırganlarına olan güveninden uzaklaşan geliştirmeler getirdi. Asıl nedeni dört oyuncudan iki katı sırt atmak ve hedef çizgisinden 30 metre uzakta olan bir takımı parçalamak gerçekten zor ve özenli bir iş haline geldi.

FIFA dünyasının tamamen genişlemesi, çok çeşitli deneyimlere sahip olmanıza olanak tanıdığı anlamına gelir. Bu benim için Kariyer Modunun EA'nın futbol simülatöründe en çok oynanan modum olmasının ve benim kalmamın nedeni. Şimdi bir kereden fazla dördüncü İngiliz futbol liginden Premier Lig'in en üst kademelerine bir kulüp aldım. Arsene Wenger'ı bile doldurdum, bir grup genç takımı satın aldım ve büyük liglere hazır olana kadar ödünç verdim. Ben, 20'li yaşlarında, altı ligde yayılan bir kariyere karşı dört yıl sonra Avrupa şampiyonu olacak ikinci kademe İtalyan bir kulüple emekli olup yönetime girmeden yıllar önce, umut verici bir ilerleme ile boğuldum.

Beni yanlış anlama. Bir sonraki adam kadar arkadaşlarımla başlama maçları oynamayı seviyorum ama tek başımayken birden fazla kupa kaldırma, dünyanın dört bir yanından soygun bulma ve yakalama ya da kapma potansiyeli olan bir sezonun çekilişi mutlak pazarlıkta yıldız, doğru denge için ince ayarlı özel taktikler ve hepsi hala büyümekte olan veya en iyi durumda olan bir oyuncu ekibinin küratörlüğünü yapmak.

Toplamı öğrenmeyi tercih etmeyeceğim çılgınca bir saat sürdüm ve Kariyer Modu'nu sürmeye devam ediyorum çünkü gerçekten eğlenceli. Olmadığı zamanlar hariç. Yıllar geçtikçe FIFA, bir oyuncunun biçiminden başa başa ve taktikten eşleşmenin nasıl oynandığını etkileyen unsurlar ortaya koydu. Fakat oyun Need for Speed ​​gibi yarış oyunlarından birkaç ders aldı, keşke gerçekten olmasaydı. Kazanan bir çizgide kulüp çektiğim an, sırtımda bir hedef çiziyorum. Bazı yönlerden, bu adil. Gerçek hayatta bile, muhalefetin yaklaşımlarını rakipsiz görünen bir takıma uyarlamasını bekleyebilirsiniz. Fakat FIFA şimdi bunu gülünç seviyelere taşıyor ve oyundaki ilerleme duygunuzu kırıyor. FIFA dizisindeki yaratıcı yönetmen Matthew Prior, başka türlü iddia ediyor lastik bant AI Oyunun iki kariyer modundaki gün kadar açık.

Written by Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GM to Work With Google to Make Car Infotainment System More Like Phones

 GM, Araç Bilgilendirme Sistemini Telefonlara Benzer Yapmak için Google ile Çalışacak

Samsung Galaxy S10 Concept Image Tips Bezel-Less Display

Samsung Galaxy S10 Konsept Görüntü İpuçları Çerçeve Az Ekran