in

İddiaya göre Vana'ya girdi ve geri dönüşüm kutusuyla 40 bin dolar değerinde ekipman ve oyun çaldı

İddiaya göre Vana'ya girdi ve geri dönüşüm kutusuyla 40 bin dolar değerinde ekipman ve oyun çaldı

Washington'daki haber istasyonu KIRO 7'ye göre, geçen ay Haziran 2018'de Valve ofisine birden fazla defa giren ve "40.000 $ değerinde ekipman ve oyun" çalan bir adama karşı suçlamalar yapıldı.

Şüpheli Shawn Shaputis, daha önce aynı ay hırsızlık suçlamasıyla tutuklandı ve bir FedEx kamyonunda kovalayan bir polisin ardından tekrar tutuklandı. Halen polis tarafından tutulmamaktadır ve üzerinde adlarının yazılı olduğu birden fazla tutuklama emri vardır. Bu Çarşamba günü mahkemeye çıkamadığı takdirde bir başkası daha verilecek.

Ayrılıklar, Bellevue Downtown Association'a göre Unity, Epic Games, Pokémon Company ve Samsung için ofisleri de barındıran Lincoln Square South'da gerçekleşti.

Commercial Brokers Association'dan bir bildiri, Lincoln Square South'un "kapalı devre TV gözetimi ile 24 saat güvenlik gücü" içerdiğini belirtir. Peki böyle bir binada 40 bin dolarlık eşyayı nasıl çalıyorsun? Polise göre, şüpheli bir geri dönüşüm kutusunu bir merdiven boşluğundan ofise soktu, bilgisayarları ve oyunlarla doldurdu ve sonra caddenin karşısındaki bir Chipotle yanındaki park halindeki arabasına sürdü.

Polis, arabada satılmayan çalıntı eşyalar bulduklarını söyledi, bu da kısmen hırsızlıkları Shaputis'e bağladı. Polis ayrıca binaya girdiğini itiraf ettiğini ve Shaputis'in çalınan oyunlar sattığını söyledikleri KIRO 7 ile bir GameStop güvenlik kaseti paylaştığını iddia ediyor.

Written by Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PUBG Lite güncellemesi

PUBG Lite güncellemesi göründü: Yeni mod, silah ve araç

Dell'den bu ucuz GTX 1660 Ti oyun dizüstü bilgisayarında 300 doların üzerinde tasarruf yapın

Dell'den bu ucuz GTX 1660 Ti oyun dizüstü bilgisayarında 300 doların üzerinde tasarruf yapın