in

 Oyun Perakende Kırıldığından Oyun Hindistan'da Bir Niş

Gaming Is a Niche in India Because Game Retail Is Broken

Oyun oynamak Hindistan'da bir niş ve her ne kadar taraftarlar arasında büyük bir coşku olsa da, daha büyük kitleler büyük oranda hareketsiz. Ama Kızılderililerin oyunla ilgilenmediğini söylemek yeterince basit mi? Mobil oyunlar burada büyük bir iştir ve yerel oyun geliştirme stüdyoları etki, darbe akıllı telefonlarda.

Peki neden Hindistan'da konsollar daha çok satan bir öğe değil? Bunun nedeni, Games The Shop ve Game4u gibi birkaç özel mağazadan başka, video oyun konsolu ve yazılım satan mağazaların büyük çoğunluğunun işi gerçekten anlamadığı görünüyor. Uzman dükkanlar sadece oyun satıyor ve oyunla ilgili mallar diğer ürünlere bağlı değil ve bunun sonucu olarak neyi değiştirmeye çalıştıklarını biraz anlıyorlar, ancak kitle pazarları büyük oranda ipucu vermiyor.

Ne yazık ki, Hindistan'da satılan konsolların çoğu bu özel mağazalardan değil. Ülkedeki resmi oyun konsolu satışlarının çoğu, dağıtım paritesi olarak adlandırılan geniş formatlı perakendeciler veya LFR'lerde gerçekleşiyor. Bunlar, Landmark, Croma ve Reliance gibi mağazaları içerir. Flipkart veya Amazon'dan alışveriş yapmıyorlarsa birçok kişinin teknolojisini aldığı yer.

(Ayrıca bakınız: İşte Neden Amazon Hindistan'dan FIFA 16 ve Diğer EA Oyunlarını Satın Alabilirsiniz)

Ve sorunun başladığı yer burasıdır. Bir PS Vita gibi bir şey arayan bir tüketici elektroniği mağazasına girdiğinizde, geçmiş yıllarda bir tür şeyin var olabileceği boş yıldızlarla ve mırıltılarla karşılaşmak zorunda kalacaksınız. Ne yazık ki, PS Vita'nın lansmanına geri sarılacak olsaydınız, konsolun yeniyken bile aynı durum olduğunu fark edersiniz.

Sony gibi şirketler satışlarının çoğunluğunu yapmak için tuğla ve harç satış noktalarına güveniyorlar, ancak mağazaların kendi gündemleri var. Genellikle insanlara asgari çabayı içeren bir çözüm sunmayı içerir. Hindistan'da perakende satış, güven ve sadakat yaratmak yerine nispeten fazla sayıda müşteride hızlı işlem telaşı üzerine kuruludur. Ve oyun oynama gibi bir kategoride en belirgin olanı.

Örneğin, sonuna kadar, PlayStation Portable (PSP) sürekli olarak satılıyordu. Evet, modası geçmiş ancak perakende satış yönetimi umursamıyor. Müşteriler kendi gözünde, kırılabilecek bir şey istiyorlar; böylece hala premium görünen oyunları korsanlaştırabilirsin ve PSP de böyle.

"Efendim Vita yerine PSP almalı, oyunları kendiniz kesebilir ve yükleyebilirsiniz. Ücretsiz." Bu, iyi bilinen bir elektronik zincirindeki bir satıcının bir süre önce, ebedi gençlik çeşmesini keşfetmiş, mağazadaki PSP oyunlarını kaplayan kalın bir toz tabakası olduğunu rahatça unutmuş gibi, bu muhabire söylediği bir şeydi.

Yazılım satışlarını veya bunların eksikliğinin gelecekte daha az oyun yapılmasına neden olacağı umrunda değil, bu da ondan oyun almamı imkansız kılıyor. Sadece hızlı bir satış yapmak istiyor.

Maalesef işe yarıyor. Spiel, çoğu hala oyunun Mario ve Tetris'in ötesine geçtiğinin farkında olmayan kitlenin çoğunu ikna edebilir. Bu bağlamda, Sony'nin servis merkezlerinde yatan birkaç bin yeni PSP birimini yayınladığına dair söylentiler, birkaç hafta önce büyük bir Hint e-ticaret oyuncusuna anlam kazandı.

(Ayrıca bakınız: En İyi PlayStation Vita Oyunları Mart 2015)

Written by Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Huawei’den sonra sıra drone üreticisi DJI’a mı geldi?

Google Pixel 2, Pixel 2 XL Available With Down Payment Starting at Rs. 10,599 With Airtel Rs. 2,799 Postpaid Plan

Google Pixel 2, Pixel 2 XL Rs ile Başlayan Peşinat İle Kullanılabilir. 10,599 Airtel Rs ile. 2.799 Faturalı Plan