in

Samorost ve Machinarium'un yapımcıları ilginç yeni bir macera oyunu çıkarıyor Hacılar

Samorost ve Machinarium'un yapımcıları ilginç yeni bir macera oyunu çıkarıyor Hacılar

Machinarium ve Samorost serisinin yapımcıları Amanita Design, görünüşte uyarmadan ilginç yeni bir macera oyunu çıkardı. (Sürpriz! Bir oyun sadece dört aylık fragmanlardan önce gelmek yerine oyundan çıktığında hoş değil mi?) Hacılar olarak adlandırılıyor, şimdi mevcut ve bu sabah oynamışken aynı güzel sıradışı sanat eseri ile işlendiğini doğrulayabilirim. Amanita'nın önceki oyunları olarak animasyon.

Tek bir karakterle başlarsınız, bir nehirde tekne gezintisine çıkmak isteyen bir gezgin. Teknenin uykulu sahibini memnun etmek için zorlu bir kuş arayan haritayı keşfederken, çözmek için bulmacalarla karşılaşırsınız ve problemlerini çözerseniz bazıları size katılabilecek diğer karakterlerden oluşan bir koleksiyonla karşılaşırsınız. Topladığınız her ürün ve yoldaş bir oyun kartı ile temsil edilir, böylece çeşitli durumlarda oynamak için yavaş yavaş küçük bir miktar macera kartı ve karakter toplarsınız.

Gerçekten harika olan şey, her durumda oynadığınız her kart için animasyonlar – yaptığınız şey bir yapboz için doğru bir çözüm olmasa bile. Nasıl devam edeceğinden emin olmadığınızda 'her şeyi her şeyi kullanmayı deneyin' deneme ve hata sistemi standardı var, ancak bu umutsuz tahminler işe yaramadığında bile, hala onları izleyebiliyorsunuz değil iş. Bir kement üzerinde bir kement veya bir cadıya besleyen solucan çorbası kullanmak, hedeflerinize ulaşmanıza daha fazla yaklaşamayabilir, ancak yine de ne olduğunu göreceksiniz. Çok basit, "Bunu yapamam."

Ayrıca sadece garip kart kombinasyonlarını denemek için kazanabileceğiniz bir ton başarı vardır, bu da size özgürce denemeler yapmak ve bitirdikten sonra tekrar oynamak için bir neden sunar.

Hacılar, kaba rahipler, krallar ve prensesler, umursamaz maceraperestler, aç (ve son derece seçici) ayılar ve kıkırdayan gölet goblinleriyle dolu garip bir dünyada kuruludur. Kısa sürdü – tamamlamam bir saat sürdü, yine de denemediğim çok sayıda çözüm var – ama harika. Hacılar Steam, GoG, Itch.io'da veya yaklaşık beş dolara doğrudan Amanita'dan temin edilebilir.

Written by Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fotoğraflardaki insanları silen uygulama: Bye Bye Camera

Xiaomi Mi Beard Trimmer traş makinesi

Xiaomi’den sadece 17 dolarlık sakal traş makinesi [Video]