in

Yeni Apple TV Sıradaki Oyun Konsolum

The New Apple TV Is My Next Game Console

Yeni Apple TV, Apple’ın haberinde Çarşamba günü etkinlik Sonunda burada, ve Apple'ın küçük kara kutusunun büyük bir revizyonunu temsil ediyor.

Yeni Apple TV, dokunmatik yüzeyli güncellenmiş bir uzaktan kumanda ve Siri entegrasyonu gibi birçok ilginç özelliğe sahip. Bir diyaloğu kaçırdıysanız, Siri'ye "ne dedi?" Diye sormanız yeterli; dijital asistan videoyu 15 saniye geri sarabilir ve altyazıları açabilir.

Apple, yeni TV'yi uzaktan kumandaya hareket sensörleri eklediğinden oyun oynamak için cazip hale getiren adımlar attı, bu da televizyonda oyun oynayabilmeniz için kontrol cihazı olarak kullanılabiliyor. 32GB ve 64GB depolama türevleri olan bir A8 SoC'ye sahiptir ve 2GB RAM.

Ancak, herkes aynı fikirde değil Bu cihazın oyun üzerinde çok büyük bir etkisi olacağına, çünkü yeni Apple TV’nin PlayStation 4 veya bir Xbox One.

(Ayrıca bakınız: Yeni Apple TV Eski, Tanıdık Bir Oyun Deneyimi ile Geliyor)

Bu oldukça önemli bir nokta ama bu, Apple TV'nin oyun dünyasını sarsmayacağı anlamına gelmiyor.

Birincisi, Apple TV oldukça ucuz – 149 $ 'dan başlayarak (yaklaşık 9,800 Rs), Apple TV, Xbox One (Hindistan'da 349 $, 34,990 Rs) veya PS4 (399 $, Rs. (39,990, Hindistan)). İkincisi, oyun konsolunuzu bir medya merkezi olarak da kullanabilirsiniz, ancak Apple TV öncelikle bu amaçla düşünülerek tasarlanmıştır. Medya oynatmanın güçlü yanlarından biri olmasını kolayca bekleyebilirsiniz; Konsollarda video oynatırken biraz sarsılmış bir işlem olabilir. İTunes olmayan medyanızı çalmak hala zor olacak, ama bir an bırakalım.

Tüm ana konsolların sahibi olan bir 'çekirdek' oyuncu değilseniz, Apple TV zaten bu noktada oldukça çekici görünüyor. Ancak tek sebep bu değil; oyunların fiyatı da başka bir konudur. ABD'de oynamak istediğiniz her yeni oyun için 60 $ harcayacaksınız. Hindistan'da, Forza 6'nın bir kopyası Rs'ye aittir. 4,500. Apple TV oyun uygulamaları ise ücretsiz olabilir veya sizi bir kaç dolara geri koyabilir; XCOM'un bir kopyası: İçimizdeki Düşman Rs'dir. 620 iTunes ve iOS'ta alacağınız en pahalı oyunlardan biri.

Apple TV'nin tamamı sizi birkaç konsol oyununun fiyatından daha düşük tutar. Konsolda harcayacağınız paranın bir kısmı için güçlü bir retro çizgi ile çok sayıda ucuz, eğlenceli oyun alabilirsiniz.

Ve Apple TV'nin kullanıcılara çekmek için eşdeğeri Halo veya Uncharted olmasa da, mevcut mükemmel oyunların kütüphanesi çok büyük. Apple, Rayman Adventures, Transistor ve Guitar Hero gibi oyunlar sergiledi. Apple TV'nin Xbox One veya PS4'ü değiştirmesi gerekmez. Tamamen yeni bir izleyici kitlesine ulaşmak tamamen kendi başına bir şey olabilir.

Apple TV'nin, Android mikro konsolların şu ana kadar sahip olmadığı bazı avantajları var. İOS'taki oyun pazarı Android'den çok daha iyi. Eski Cumhuriyet Şövalyeleri veya Final Fantasy VII gibi müthiş bir klasik kütüphanesi var. Ve Radiation Island ya da Only One gibi birçok harika oyun var. Ve en iyi yanı, App Store'da yapacağınız sık sık anlaşmalar sayesinde, tüm bu oyunları cüzdanınızı boşaltmadan toplayabilmenizdir.

Written by Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Huawei P30 Lite “resmi garantili” Türkiye fiyatı belli oldu

Xiaomi Lowers Target as It Kicks Off IPO

Xiaomi, halka arz başladıktan sonra hedefi düşürdü