in

Android iptali sonrası Huawei kullanıcılarını neler bekliyor?

GoogleHuawei'den android lisansını iptal ettiğini açıkladı. iyi Huawei şimdi mobil kullanıcıları mı bekliyorsunuz?

Google, Huawei İçin Android lisansı iptal panik dalgası olduğunu açıkladı. Yasak detaylarına girmeden önce kısaca özetleyemeyenler için olaylar; ABD Başkanı Donald Trump yayınlandı yeni remisyon kalemi ABD Ticaret Bakanlığı. Huawei bir kara liste ekledi, Devlet onayı olmadan bu listeye eklenen şirketler Amerikan şirketleri için teknoloji değişimi mümkün değil, Karar verdikten sonra Android engelleme mesajlarının ayrıntılarını burada bulabilirsiniz. Kara listedeki Çinli üreticiye yaptırım uygulamak zorunda olan Google, ambargo kararına uyuyor. Huawei akıllı telefon kullanıcıları bu karardan nasıl etkilenecek?

Bu yasak, Google’ın Huawei’nin donanımı, yazılımı ve teknik desteği ile herhangi bir doğrudan ilişki kurmasını önler. Bu, esas olarak gelecekteki modelleri ilgilendirir. Bu yasak, Huawei'nin en azından kendi işletim sistemlerini geliştirene kadar herkese açık olmasını gerektirir. Android açık kaynaklı projeİşletim Sistemi (AOSP). Bu sürümü kullanan ürünler Google'ın uygulamalarına ve hizmetlerine tabidir. erişemez Kaydedildi. Başka bir deyişle, Gmail, Chrome ve YouTube gibi uygulamalar mevcut değildir.

Google’dan mevcut cihazlar Uygulama ve servis güncellemeleri Ayrıca izin almak zorunda değilsiniz. Fakat güvenlik Güncellemeler gecikmeli Kaydedildi. Çünkü artık yayınlanan güvenlik güncellemelerine doğrudan erişimleri yok. Bu güncellemeden önce AOSP sürümü beklemek zorundalar

Resmi Android Twitter hesabından Huawei'den mevcut cihazların açıklamaları aşağıdaki gibidir:ABD hükümetinin eylemleriyle uyumlu olarak aldığımız önlemleri dikkate alarak Huawei kullanıcıları: Size, Huawei'nin mevcut cihazlarının kullanıcılarının güvenliği, Google Play Hizmetlerini ve Google'ı kullanabileceğini bildirmek istiyoruz. Oyna ABD hükümetinin kararlarını yerine getirirken koruyun."

Written by Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Nokia X6 Global Variant Spotted on Official Website, Launch Appears Imminent

Resmi Web Sitesinde Bulunan Nokia X6 Global Variant Lansman Ortaya Çıkıyor

Flipkart Mobiles Bonanza Sale Offers Discounts on Motorola One Vision, Redmi 6, Realme 3 Pro, More Phones

 Flipkart Cep Bonanza Satış Motorola One Vision, Redmi 6, Realme 3 Pro, Daha Fazla Telefonda İndirimler Sunuyor