in

Android marketi Google Play Store için korkutucu “zararlı uygulama” araştırması

android dünyasının merkezini tasarlıyor Google Play Mağazası, bir kez daha kötü bir haberle gündemde yer alıyor. Yapılandırılmış araştırma korkutuyor.

Google Play Mağazası, rakibi App Store kadar iyi denetlenmiyor. Uzun yıllardır bu konuda büyük eleştiriler alan Google, geçen süreçte ciddi düzeyde atıyor. Şirketimizde onay süreçlerinde geliştirme ve inceleme süreçlerini derinleştiren şirket, buna rağmen kötü haberler ile gündeme gelmeye devam ediyor. İşte bunlardan birisi daha gündemde. Sydney Üniversitesi önderliğinde yapılan 2 yıllık bir araştırma ile Mağaza oyna İçerisinde 2 kravat fazla zararlı Android uygulaması bulundu, Özel bir makine öğrenme altyapısı ve algoritma ile 1 milyondan fazla olan bir araştırma araştırması, 50 bind fazla potansiyel tehdit tespit edildiğini belirtiliyor. Burada zararlı olarak nitelendirilen bir uygulamayı uygulama metodunuz ne zaman rehberlik gibi hassas verilere ayarlama isteyenler. Onlar üzerinde büyük bir risk iste izin istiyorum, Esas olarak tehlikeli olanlarda olduğu virüs / zararlı eklenti barındıran 2 bind fazla uygulama oluyor. Bu uygulamaların büyük bölümünün araştırması Google'da silindiği belirtiliyor. Ancak pazar sürekli genişliyor ve fark edilmeyen zararlı uygulamaların sayısı artıyor.

Sırf bu durum (Sahte, tehlikeli vb. Uygulamalar) henüz Android'e geçmek istemeyen milyonlarca insan vardı. Bu konuda Apple çok daha sıkı bir denetim uyguluyor ve önceden sorunu çok daha hızlı hızlı çözebiliyor. Ancak yine de Play Store'un artık eskiye nazaran çok daha iyi olduğu halde görülüyor. Sadece çok önemli olması ve olması gereken oyun indirké çok önemli olması gerekiyor.

Yapay zeka canlandıran

Written by Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MSI'nin yeni Alpha 15'i AMD Navi grafiklerini oyun dizüstü bilgisayarlarına getiriyor

MSI'nin yeni Alpha 15'i AMD Navi grafiklerini oyun dizüstü bilgisayarlarına getiriyor

macOS Catalina burada: macOS hakkında bilmeniz gereken her şey 10.15

macOS Catalina burada: macOS hakkında bilmeniz gereken her şey 10.15