in

Apple’dan tepki çeken iPhone pil değişim hamlesine resmi cevap

Apple iphone

elma, son zamanlarda yeni bir nesil iPhone Model beklenmedik bir batarya değişimi gerçekleştirmişti. Şirket resmi bir açıklama yaptı.

Apple, yakın zamanda açıklandığı gibi iFixit for iPhone Xs, Xs Max ve XR üçüncü bir tarafın pil değiştirmesine neden olur bir güncelleme yaptı. Yedek piller Apple tarafından veya Apple'ın rızası olmadan üretilmiştir. işlevsiz kılar, Bundan sonra, telefonlar normal şekilde kullanılabilir, ancak batarya Batarya durum bilgisi mevcut değil, Burada, şirket üçüncü tarafların yaptığı değişikliklerden dolayı bir uyarı verecek ve çalışanları resmi hizmetlere yönlendirecektir. İşte bir açıklama elmabu adımın yalnızca "kullanıcı korumasına" hizmet ettiğini gösterir. Teknoloji devi, yalnızca ABD'de ekipmanı "eski, sahte, sorunlu piller ve olası yangınlar / patlamalardan" korumak isteyen 1.800'den fazla onaylı servis merkezi olduğunu iddia ediyor. Bu yeni eklenen uyarının şirketi iPhone Bu, modellerin kullanımını olumsuz şekilde etkilemez. Başka bir deyişle, yeni kurulan piller nedeniyle iPhone'ları yavaşlatmanın bir yolu yoktur. Burada, şirket tüm değişiklikleri güvenli kılmaya çalışıyor.

Hatırlayabileceğiniz gibi, boşa harcanan piller nedeniyle ekipmanın kapanmasını önlemek için geçen yıl şirketin iPhone'larının performansı düşürüldü. Daha sonra, büyük tepkiler verdiği sürece, Pil Sağlığı özelliği geldi. Bu özellik, kapatma riskiyle kullanıcıların en yüksek performanslı cihazları kullanmalarını sağlar.

En son model Samsung Galaxy Note 10

Written by Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Samsung Galaxy A91, Şirketin Web Sitesinde Galaxy A90 5G Yüzeyin Başında

Surface Laptop 3 içindeki AMD Ryzen işlemcisine bir göz atın

Surface Laptop 3 içindeki AMD Ryzen işlemcisine bir göz atın