in

Basketbolcu Toyota robottan şaşırtan dünya rekoru [Video]

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden biri Toyota basketbolcu robot tarafından geliştirilen CUE 3, Guinness Rekorlar Kitabı verildi.

Toyota mühendislik şirketi Destek ve özel bir ekip CUE 3, uzun zamandır geliştirilmiş bir insansı robot. Bu robot hakkında özel olan şey yapay zeka kendini eğitmek profesyonel basketbol oyuncusundan daha iyi serbest atış yapabilmek için. Uzaktan Yüzde 100 başarılı Yüzde atış ile 190 cm boyunda Sahip Scary Image robot Guinness Dünya RekorlarıAyrıca girmeyi de başardı. Her zaman dolu 2,020 başarılı serbest atış Robot bir kez daha gerçekleşti. Genellikle hedef 1000 atış oldu, şirket en fazla zamanı aldı ve 2.220 geçerli atış gerçekleştirdi. Aslen 17 mühendis tarafından hazırlanan robot Normal bir oyuncu gibi oyna. Başka bir kişinin bağışladığı robot, yukarıdaki videoda görebileceğiniz gibi, özel bir görme sistemine sahiptir.

Robot, kameraları ve sensörleri kullanarak potadaki açıyı ve yapısını hesaplar, motorun sonucuna göre gücünü belirler ve çok doğru göründüğünden çok daha zor bir işlemi gerçekleştirebilir. Bu bakımdan, robot gerçekten takdir edilmektedir, ancak hareket edemez. Ancak, bunun bir gün yapılabileceği tahmin edilmektedir. Sonuç olarak, Atlas gibi robotlar devrilebilir.

Written by Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Acer Iconia Tab A500: Hindistan'ın ilk Honeycomb tableti

Acer ICONIA Tab W500

Acer ICONIA Tab W500